Karstums, mitrums un bezvējš! Latvijas olimpiešiem Tokija izaicinājumiem pilna

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

1 komentārs

Latvijas Olimpiskās vienības ārsts Jānis Kaupe atklāj, ka olimpiskās spēles Tokijā sportistiem un ārstiem būs pamatīgs izaicinājums. Tur valdošais karstums un mitrums ikvienam radīs pamatīgu slodzi.

Ārsti meklē risinājumus, kā veiksmīgi atdzesēt sportistu ķermeņus, pēc iespējas ilgāk attālinot organisma pārkaršanu. Svarīgi atcerēties, ka nedrīkst atdzesēt muskulatūru, locītavas, kas attiecīgam sportistam ļoti svarīgas, piemēram, tenisistiem un volejbolistiem plecu locītavas.

Tokijā jau šobrīd aptuveni nedēļu atrodas pirmie Latvijas pārstāvji, kuri iepazīstas ar situāciju un apstākļiem.

Šobrīd noslēgumam tuvojas lietus sezona, piedzīvotas arī vairākas vētras, kas latviešus uztraukušas, tāpat applūdušas ielas, taču vietējie iedzīvotāji bijuši mierīgi.

Latvijas 3×3 basketbolisti pirms došanās uz Tokiju, aizvada treniņnometni Spānijā.

Agnis Čavars
basketbolists, olimpietis

Japānā ir liels mitrums, plaukstas svīst, nevari noķert bumbu. Vakar Spānijā mums saulē bija 40,5 grādi. Karstums varētu būt identisks tam, kāds tas ir Tokijā. Arī Latvijā šobrīd nevar sūdzēties par karstumu, bet šeit ir nedaudz piemērotāki apstākļi. Arī augstums virs jūras līmeņa palīdz sagatavoties.

Sportisti treniņus aizvada arī dienas vidū, lai izjustu lielāko svelmi un sagatavotu organismu Tokijas laikapstākļiem. Arī jātnieks Kristaps Neretnieks atklāj, ka saņēmis norādes no vetārstiem un treniņus aizvada dienas karstākajā brīdī: ”To mēs arī darām un darīsim, labi, ka mēs Tokijā būsim nedēļu pirms galvenā starta. Paspēsim pielāgoties, cerēsim, ka temperatūru labi varēsim panest!”

Latvijas Universitātes profesore norāda, ka karstākais mēnesis Japānā ir augusts. Klimatiskos laikapstākļus ietekmē gan Japāņu jūras tuvums, gan Klusais okeāns.

Agrita Briede
Latvijas Universitātes profesore

Temperatūra var pārsniegt 30 grādu, tiek prognozēts, ka šogad varētu pārsniegt pat 35 grādus. Sportistiem sagaidāmi grūti apstākļi. Tur ir lielāks mitrums, šo karstumu izjūt citādāk.

Lielais karstums var mīties arī ar lietusgāzēm.

1 komentārs