Kāpēc izgāzās seksīgā “Svetka-kandidat”? Stendzenieks: Vainīga ir sieviešu sazvērestība

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

15 komentāri

Izrādot sievišķos labumus priekšvēlēšanu kampaņas ietvaros, strauju popularitāti guvusī Daugavpils domes deputātu kandidāte Svetlana Lonska jeb ”Svetka-kandidat”, demonstrē gatavību izdabāt vīriešu seksuālajām tieksmēm, nevis iesaistīties politikā, uzskata politisko reklāmas kampaņu izstrādātājs, reklāmas aģentūras vadītājs Ēriks Stendzenieks.

Priekšvēlēšanu laikā viens no apspriestākajiem tematiem bija Daugavpils domes deputāta kandidātes Svetlanas Lonskas jeb ”Svetkas-kandidat” audiovizuālie materiāli, kuros viņa, trūcīgi ģērbusies, dejoja zumbas ritmos un klāstīja par saviem dzīves līkločiem, kas aizveduši viņu līdz pat lielās politikas slieksnim.

Krāšņajos video viņa aicināja balsot par viņu vēlēšanās, proti, dot ”pļusikus”. Lai gan Svetlana par to solīja labāku nākotni, vēlētāji viņas vēstījumu nesaprata: partija ”No sirds Latvijai” nesasniedza 5 procentu barjeru, savukārt Svetlanu Lonsku vēlētāji svītroja tik naski, ka no sestās vietas sarakstā noslīdēja uz pēdējo.

”Tas bija pārāk traki! Kandidātiem tā nav jāreklamējas. Viņa pārāk nenopietni tam piegāja,” viedokli par kandidātes krāšņajām izpausmēm izsaka daugavpilietis Vadims.

”Tas ir kauns! Visa Latvija par viņu smejas! It kā pieaudzis cilvēks taču!” kritiska ir arī daugavpiliete Jūlija.

”Ja kāds vēlas gūt īslaicīgu popularitāti, šāds variants der. Bet tā nevajadzētu uzvesties cilvēkam, kurš grib kļūt deputāts. Es noteikti par tādu nebalsotu,” nosodošs ir Edgars.

Jāatzīmē, ka Bez Tabu komanda uzrunāja daudzus jauniešus, no kuriem tikai viena meitene atzina, ka deputāta kandidātes Svetlanas Lonskas priekšvēlēšanu izpausmes šķiet ”foršas”.

Nesaprastā “Svetka” pēc vēlēšanām izvairās no kamerām. Ko mēs zinām par viņu?

Lai gan daugavpiliešu nenovērtētā ”Svetka-kandidat” sākotnēji solīja padomāt par Bez Tabu piedāvājumu tikties un pārzvanīt žurnālistam, Svetlana solījumu nepildīja. Uz atkārtotu zvanu viņa neatbildēja, ar krietnu novēlošanos īsziņā informēja, ka ir aizņemta.

Iedziļinoties krāšņo videoklipu vēstījumā, top skaidrs, ka auditorijai tiek stāstīts par teju fēniksa atdzimšanu no pelniem: Svetlana gadiem ilgi sūri un grūti strādājusi rūpnīcā Anglijā, tad atskārtusi, ka dzimtā Daugavpils sauc atpakaļ. Pēc atgriešanās nodibinājusi zumbas studiju, un ceļā līdz politisko ambīciju īstenošanai viņu atbalsta ”meičas, treneris un studenti”.

Tāpat Bez Tabu komanda uzzina, ka ”Svetka-kandidat” studē Daugavpils Universitātē, kur patlaban noris sesija. Šis fakts apstiprina pašas teikto klipā: ”Kaut esmu parasta meitene, neesmu glupa!” Par citām dzīves gaitām viņas vēstījums klusē.

Stendzenieks: Izsvītroja sievietes, jo “Svetka” izdabāja vīrieša seksuālajām tieksmēm

Reklāmas aģentūras ”Mooz” vadītājam un vairāku politisko priekšvēlēšanu reklāmu kampaņu izstrādātājam Ērikam Stendzeniekam arī ir kritisks viedoklis par Svetlanas Lonskas aģitāciju:

”Es nebrīnos, ka meitene nobrauca uz pēdējo vietu sarakstā, jo visas balsstiesīgās sievietes ievilka treknu mīnusu. Balsstiesīgie vīri, kuru sievas kontrolē, kam viņi ievelk plusus, arī izsvītroja. Izrādot savus sievišķos labumus, viņa demonstrē to, ka viņa ir ar mieru izdabāt vīriešu seksuālām vai kādām citām tieksmēm un stāvēt ar pavārnīcu pie plīts, nevis vadīt pilsētu.

Ja viņa ir smagi ”rukājusi” Anglijā, drīzāk vajadzēja izmantot līdzcietības stīgu, parādot, ka viņai arī reiz bijis grūti. Ja izģērbjas kaila un skraida pa jūru, tas nozīmē, ka viņa ir uzvarētāja, viss ir kārtībā, neko dzīvē vairs nevajag, izņemot lētu slavu. Tur nekādā veidā nestaroja, ka viņa grib vadīt pašvaldību. Tur staroja vēlme izrādīt plikumus, kas pašai, skatoties spogulī, šķiet ok.”

Foto

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl