”Kāpēc bērniem tirgo kafiju?!” Rīdziniece nemierā ar kafijotavas pielaidību

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

9 komentāri

Stāvot rindā, lai nopirktu kafijas dzērienu, raidījuma “Bez Tabu” skatītāja pamanījusi, ka kafijotavā atrodas arī 12-14 gadus vecas meitenes. Arī šīs pusaudzes tīkojušas pēc kafijas.

Redzētā situācija raidījuma skatītāju pamatīgu samulsinājusi, vēl vairāk tādēļ, ka pusaudzēm kafija tika pagatavota un pārdota.

“Bez Tabu” skatītāja

Vai pareizāk nebūtu, ja ko tādu tirgotu no 18 gadiem, kā enerģijas dzērienus, jo tur jau arī ir visas aktīvās vielas? Pirms manis bija divas meitenes, kuras ņēma lati. Domāju, ka viņas ir par mazu, lai dzertu tādus dzērienus.

Veselības ministrijā raidījumam norāda, ka likums, pārdodot pusaudžiem kafiju, nav pārkāpts, tāpat arī šobrīd netiek gatavots regulējums, lai ierobežotu kafijas tirdzniecību pusaudžiem. Gluži pretēji. Ministrijas pārstāve norāda uz kafijas labvēlīgo ietekmi.

Santa Līviņa
Veselības ministrijas pārstāve

Ir pierādīts, ka 2-3 krūzītes kafijas pieaugušajiem dod pozitīvu ietekmi. Ir pierādījumi, ka kafija var ietekmēt dažādu vēžu mazināšanos risku, tā satur antioksidantus, kas palīdz cīnīties ar brīviem radikāļiem. Ietekmē arī to, ka varētu vēlāk vai vispār neveidoties Alcheimera slimība.

Ministrijas pārstāve uzsver, ka maziem pirmsskolas vecuma bērniem kafija nav piemērota. Ja pusaudžiem ir vēlme dzert kafiju, var piedāvāt arī cigoriņu kafiju.