Kaimiņš lūdz izslēgt Wi-Fi, jo tas negatīvi ietekmējot veselību! Ko darīt? 

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

25 komentāri

“Cienījamie kaimiņi! Vai jūs varētu, lūdzu, izslēgt pa nakti Wi-Fi. Tas slikti ietekmē veselību. Paldies!” Šādu ziņojumu savā pastkastītē saņēmusi kāda Iļģuciema iedzīvotāja, kura uzrunāja raidījumu “Bez Tabu”, lai noskaidrotu, vai anonīmā kaimiņa teiktajam ir taisnība un vai bezvadu internets tik tiešām negatīvi ietekmē cilvēku veselību.  

Visi ” Bez Tabu” Iļģuciemā uzrunātie izdzīvotāji teica, ka nav saņēmuši zīmīti ar brīdinājumu par Wi-Fi kaitīgumu, tomēr domas par bezvadu interneta ietekmi uz veselību bija atšķirīgas. Kāds atbildēja, ka tās ir muļķības, kāds aizdomājās un secināja, ka Wi-Fi varētu gan negatīvi ietekmēt veselību.

Meklējot informāciju internetā, paveras pavisam cita aina. Piemēram, kādā publikācijā uzskaitītas elektromagnētisko signālu izraisītās sekas: hronisks nogurums, sāpes ausīs, izklaidība, biežas un stipras galvassāpes, bezmiegs. Savukārt citā rakstā Wi-Fi pat nodēvēts par “kluso slepkavu, kam patīk nogalināt lēni”.

RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes dekāns Jurģis Poriņš un profesors Guntars Balodis intervijā raidījumam “Bez Tabu” uzsvēra, ka šobrīd nevar runāt par visaptverošiem un nopietniem pētījumiem, kas pierādītu bezvadu interneta ietekmi uz veselību, jo tādu vienkārši nav, tomēr jebkurš elektromagnētiskā starojuma avots veic zināmas izmaiņas apkārtējā vidē.

Guntars Balodis
Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes profesors

“Wi-Fi vai mobilā telefona baterijas jauda ir tik neliela, ka tā neietekmē cilvēka organismu, no otras puses, pētījumi tiek veikti vismaz 20 gadu garumā, un nav ne stabilu pierādījumu, ne arī tas tiek apgāzts.”

Starojums, kas nāk no mobilā telefona vai bezvadu interneta, ir daudz mazāks nekā noteikts rekomendācijās Eiropas Savienības regulā, tas gan nenozīmē to, ka Wi-Fi rūteri būtu ieteicams likt zem spilvena. “Es, piemēram, slēdzu ārā rūteri, un arī mobilo telefonu zem spilvena nelieku, arī nerekomendēju to darīt savām atvasēm. Tas ir nevajadzīgs elektromagnētiskā starojuma fons, ja es to naktī nelietoju, tad labāk izslēdzu,” tā RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes dekāns Jurģis Poriņš.

Foto

25 komentāri