Kailas krūtis un pieticīgi peldkostīmi. Meitenes piedalās eksperimentā, lai noskaidrotu, cik droši ir sauļoties galvaspilsētas parkos

Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

3 komentāri

Karstais laiks ir brīdis, kad ne vien pludmalēs, bet arī galvaspilsētas parkos sarodas daudzi sauļoties kāri cilvēki. Abu dzimumu. Liela daļa ievēro vispārpieņemtās normas un sauli bauda peldkostīmos, bet daļa sieviešu to dara esam vienās bikšelēs, visu acu skatam atklājot kailās krūtis. Rīgā nupat veikts eksperiments, lai noskaidrotu, kāda ir sabiedrības attieksme pret šādiem sauļoties gribētājiem.

Ziedoņdārzs, skvērs pie operas, Grīziņkalns, Vērmanes dārzs, Uzvaras parks. Nav tāda parka Rīgā, kurā, kad saule pa zemes virsu ripo, nebūtu skatāms kāds tās starus baudošs augums. Pirmā “Bez Tabu” eksperimenta dalībniece, kaislīgā dejotāja un TV3 šova ”Netīrās dejas” zvaigzne Evelīna Šaulīte visupirms dodas uz Ziedoņdārzu, kurš izvēlēts par eksperimenta pirmo pieturvietu. Eksperimenta mērķis ir palūkot no malas, kā garāmgājēji reaģēs uz pikanto meiteni izaicinošā peldkostīmā.

Sarkanais peldkostīms

Par sauļošanās vietu viņa pļavu, pa kuru ejot viņu nevar nepamanīt. Vai kāds pievērsīs uzmanību? Garām iet gan mātes ar bērniem, gan suņu saimnieki ar visiem mīluļiem, jauniešu kompānijas. Garām pabrauc arī Rīgas pašvaldības policijas patrulējoša ekipāža, bet neviens meitenei nepievērš nekādu uzmanību.

Toms Sadovskis
Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis

”Ja mēs skatāmies pēc visiem likumiem, normatīvajiem aktiem, nav tādu, kuri kādam aizliegtu sauļošanos parkos. Protams, ar piebildi, kamēr tas nepārkāpj ētikas normas. Piemēram, dzimumorgānu atkailināšana publiskā vietā.”

Tikpat iecietīgi ir arī uzrunātie parka apmeklētāji. Teju visi kā viens saka, ka, ja kāds sauļojas peldkostīmā, viņam uzmanību nepievērsīs. Ja cilvēks būs puskails vai absolūti kails, tad ”ziepes” garantētas.

Gaļina
Bērna māte

”Patiesībā ir tā, ka ja ir peldkostīms, tad es esmu lojāla. Man vienalga. Ja pilnībā kails, tad tas nav pieņemami. Bērns to redz, un tas mani neapmierina.”

”Čau! Kā Tevi sauc?”

Garāmgājēju nervu izturību eksperimenta dalībniece Evelīna izmēģina arī skvērā starp Brīvības pieminekli un Latvijas Nacionālo operu un baletu. Pietiek ar to, ja meitene zālienā sēž krūšturī. Pēc neilga laika pie viņas pieiet kāds vīrietis. Nevis lai aizrādītu un kauninātu, bet lai iepazītos. Pārējie garāmgājēji meitenei uzmetuši ātru acu skatienu pasmaida un dodas tālāk savās darīšanās. Kā atzīst pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis, ja arī meitene būtu sauļojusies ar kailām krūtīm, fakts pats par sevi nebūtu uzskatāms par pārkāpumu.

Toms Sadovskis
Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis

”Neviens nevar atcerēties gadījumu, kad par sauļošanos ar kailām krūtīm kādai sievietei būtu sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols. Ja būtu izsaukums, darbinieki brauktu, bet vērtētu, vai nav pārkāptas citas normas.”

Kailas krūtis un lūriķi

Vai tā pat domā sabiedrība? To skaidrojam eksperimenta otrajā daļā. Uzvaras parks Pārdaugavā. Turp dodas jau cita meitene. Viņa par gana labu sauļošanās vietu noskata zālāju blakus celiņam, kurš ved cauri parkam. Bez kautrēšanās izklāj dvieli, izģērbjas un nododas saules staru baudīšanai. Dažam labam garām braucošajam vīrietim nākas krietni savaldīt velosipēdu, jo viņa galva grieztin griežas meitenes virzienā. Starp citu, kāds puisis, pabraucis garām, pēc gabaliņa apstājas un slepus, kautrīgi mēģina puskailo meiteni nofotografēt un ātri pazūd tālēs zilajās. Pretējā ietves pusē sēž divas sievietes, kuras ik pa brīdim savā starpā sačukstas. Pēc dažām, knapi dzirdamām frāzēm nojaušams, ka viņas ik pa brīdim aprunā meiteni, bet klāt neiet. Netālu no meitenes zālienā apmetas kāds pārītis ar suni. Viņiem viss ir labi redzams, bet izskatās, ka atklātais skats viņus absolūti nemulsina.

Mihails
Atpūšas ar draudzeni

”Protams, ka mums viss bija lieliski redzams, bet mēs tam nepievērsām uzmanību. Manuprāt mūsdienu sabiedrība pie tā jau ir pieradusi un nešokējas par šādiem skatiem.”

Ja kāds tuvākajās dienās lems, ka jābrauc uz parku ”ķert sauli”, ir jāliek aiz auss vairākas nianses. Sauļoties nevajadzētu bērnu rotaļu laukumu tuvumā, lai nesastaptos ar kādu dusmīgu māmiņu, kā arī suņu pastaigu laukumu tuvumā. Tas pašu drošībai. Nedrīkst pilnībā atkailināties, jo dzimumorgānu atkailināšana publiskā vietā ir sodāma. Ja kāda dāma vēlas sauļoties puskaila, to labāk darīt vietā, kur apkārtējo acis viņu neredz. Jau atkal, gan pašas drošības dēļ, gan tamdēļ, lai neraisītu citos dusmas.

Foto

3 komentāri