Kāds Nacionālajā teātrī ir Jāņu laiks bez Skroderdienām?

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

TV3 Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un dažādu problēmu risināšanā.

Pievienot komentāru
Kāds Nacionālajā teātrī ir Jāņu laiks bez Skroderdienām?

Tāpat kā Ziemassvētki nav iedomājami bez “Viens pats mājās”, tā Līgo vakarā Nacionālajā teātrī jau ir tradīcija izrāde “Skroderdienas Silmačos”. Covid-19 pandēmija šogad izjaukusi arī teātra mīļu ilggadējo tradīciju.

Šis bija pirmais gads, kad Nacionālajā teātri Skroderdienu nebija. Ik gadu pirmsjāņu dienās uz Nacionālā teātra skatuves rosās Blaumaņa lugas “Skroderdienas Silamačos” varoņi: Dūdars, Joske, Ābrams, Zāra, Pindacīša, Antonija un citi, bez kuriem Jāņu laiks nav iedomājams.

Šogad Līgo vakarā uz Nacionālā teātra skatuves Skroderdienu nebija un lugas varoņu štātes palika teātra ģērbtuvē neuzvilktas. Aktieri atzīst, bijis pat neliels apjukums, toties beidzot varējuši nosvinēt Jāņus draugu un radu lokā. Kā alternatīva izrādēm ir tapis raidījums “Skroderdienas 4 olekšu distancē”. Tas filmēts jau pirms Jāņiem Brīvdabas muzejā. Senatnes tēli sasaistās ar mūsdienu realitāti.

“Bez Tabu” tiekas gan ar aktieriem, kas atveido lugas varoņus, gan režisori Indru Rogu, gan skatītāju Ināru, kuras ģimenē jau ir gadu desmitiem sena tradīcija ik gadu Jāņu laikā apmeklēt izrādi “Skroderdienas Silmačos”. Piedzīvojusi dažādus aktieru sastāvus un dalās savos iespaidos.