Kad un vai tiks izvestas eglītes, kas pamestas daudzdzīvokļu māju pagalmos?

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

0 Komentāru

Lai gan Ziemassvētki jau sen aiz muguras, vairāku daudzdzīvokļu māju pagalmos joprojām var atrast izrotātas egles, bet vēl vairāk eglīšu redzamas pie atkritumu konteineriem. “Bez Tabu” skatītāji interesējas, vai tās kādreiz tiks arī savāktas? 

Atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma “Clean R” valdes priekšsēdētājs Valerijs Stankevičs raidījumam “Bez Tabu” norādīja, ka apjomīgākais darbs pie eglīšu savākšanas sākas uzreiz pēc Ziemassvētkiem un Jaunā gada, taču “otrais vilnis” seko pēc pareizticīgo Ziemassvētkiem.

Uzņēmums izveidojis “zaļo maršrutu”, kas nodarbojas tikai ar eglīšu savākšanu un atkarībā no pieprasījuma kursē līdz pat februārim, tiesa gan, darbinieki ziņo par pamestām eglītēm arī vasarā. Ja zaļsvārces ir ievietotas podiņos vai joprojām izrotātas, tad tām var nākties gaidīt jau cita maršruta atkritumu savākšanas mašīnu, tāpat nebūtu ieteicams eglīti ievietot atkritumu maisā vai ietīt plēvē.

“Eglītēm mēs cenšamies dot otro dzīvi, nevis vienkārši aizvest uz poligonu. Tā dzīve sastāv no drupināšanas, smalcināšanas un pārtapšanas par kurināmo. Lai to varētu pārstrādāt, eglītei jābūt bez rotājumiem, pēdējā laikā novērojama tendence, ka eglītes ir ietītas plēvē, bet tas vēlāk sagādā grūtības, jo pirms pārstrādāšanas darbiniekiem nākas egli izsaiņot,” norādīja Valerijs Stankevičs.

Tas vien, ka esat eglīti aiznesuši līdz atkritumu tvertnēm, vēl nenozīmē, ka tās tiks savāktas. Ja pakalpojums nav  pieteikts, tad neviens par tām neliksies ne zinis. Iespējams, eglīšu savākšanas maksa jau iekļauta līgumā ar apsaimniekotāju, ja ne, tad privātpersonām jāzvana un pakalpojums jāpiesaka, bet tādā gadījumā tas jau ir maksas.

0 Komentāru