Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

4 komentāri

Latvijas robežpilsētu Valku pārņem igauņi un somi, kuri mūsu valstī ierodas lētāka alkohola meklējumos.

Valkas iedzīvotāji ziemeļvalstu kaimiņus jau iesaukuši par alkohola tūristiem, kuri savā valstī atgriežas ar bagātīgu grādīgo dzērienu bagāžu. Tas saistīts ar alkohola akcīzes nodokļa paaugstināšanu Igaunijā, kā rezultātā apbeibinošās dziras tiek meklētas Latvijā, kur cenas ir krietni pievilcīgākas.

Bez Tabu nolemj izpētīt, vai Valkas alkohola lielveikalā netiek paaugstinātas cenas, ko, iespējams, ziemeļu kaimiņi nepamanītu, taču vietējie iedzīvotāji noteikti ievērotu. Salīdzinot alkohola cenas kādā Valkas alkohola tirgotavā un grādīgo dzērienu lieltirgotavā Rīgā, rezultāts ir pārsteidzošs.

Izvēloties identiskus dzērienus, atklājās, ka rīdzinieki krietni pārmaksā, salīdzinot ar pircējiem Valkā. Alus Valkā ir par 10 centiem lētāks nekā Rīgā, turpretī dzirkstošā vīna cenu starpība sasniedz pat 1,80 eiro. Protams, Valkā par grādīgajiem burbuļiem jāmaksā mazāk nekā Rīgā.

Aplūkojot kāda stiprā dzēriena cenas, nākas saķert galvu. Viskijs, kas litra iepakojumā Valkā maksā 23,99 eiro, rīdziniekiem nopērkams par 30,99 eiro. Rodas jautājums, kā vienai un tai pašai precei var būt tiek milzīga cenas atšķirība?

Foto

TOP komentāri

 • Alkolabs
  0 0 0

  Alkolabs

  Cik neobjektīvs vērtējums, salīdzināt rimi ar alkoutlet cenām, kā arī daudzos citos veikalos, ir iespējams atrast to visu vēl lētāk nekā alkoutletā
 • Es.
  0 0 0

  Es.

  Valka alk veikalis pardevejam ir alga ap 1000 eir menesi bet rigaa minimala pec nodokliem 260 - 280 eir. Nifiga lielaka nau.
 • SO.
  0 0 0

  SO.

  Un vai rīdziniekIEM nepārmaksā algās,bezmaksas transportā, kultūras pasākumu pieejamībā,sniegotās ziemās kaut slikti, bet ielas viņiem tīra.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl