Kā pārlēkt pāri ugunskuram, neapsvilinot pēcpusi? Samanta Tīna rāda klasi!

Komentāri

Katru gadu no jauna cilvēki lēkšanu pāri ugunskuram izpilda ar mainīgām sekmēm, jo mediķiem darba netrūkst. Pagājušogad ir bijuši 28 negadījumi, kur cilvēki ir guvuši apdegumus Līgo vakarā.

Inga Vītola
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste

Lai tik tiešām tiktu pāri ugunskuram, raidījumam Bez Tabu ir jāatrod cilvēks, kurš zina, kā to pareizi darīt. Un šķiet, ka viņi tādu atrada. Jānis Vanags ir cilvēks, kurš ir vajadzīgs – Latvijas labākais augstlēcējs, kurš ir spējis pārvarēt 2 metru un 20 centimetru augstumu.

Pametam sporta zāli un dodamies klajā laukā, kur ir iekurināts ugunskurs. Kamēr iekuras guns, Jānis pastāsta, ka šos svētkus svin, lai arī īpašu vērību tiem nepiegriež. Turklāt, kā jau ierasts, par to, ka viņš pats ir Jānis, lielākā daļa ir aizmirsuši. Bet saistībā ar ugunskuru ir bijis arī nepatīkams gadījums.

Jānis Vanags
Latvijas labākais augstlēcējs

Ir bijis gadījums, kad brālēns iekrita, bet nu viss bija labi, un viss ir kārtībā.

Lēkt pāri ugunskuram vienatnē ir liela negoda lieta, tieši tāpēc es esmu atradis sadarbības partneri – Samantu Tīnu: ”Es svinu gan Līgo, gan Jāņus, bet nu iespēju robežās, jo katru gadu man ir jāuzstājas kaut kur, tāpēc tā svinēšana sanāk tāda savdabīga. Esmu lēkusi gadus varbūt 5-6 atpakaļ. Veiksmīgi? Veiksmīgi. Nav bijuši incidenti arī ar visu tautastērpu.”

Bet, lai mēs un jūs veiksmīgi pārvarētu ugunskuru, esam nolēmuši izzināt lēkšanas nianses no Jāņa visos sīkumos.

”Ja neesat jau gana iesiluši, var iesildīties – pastaipīties, mēģinot taisnām kājām pielikt rokas pie pirkstgaliem. Pareizs atspēriens ir uz pilnas pēdas. Uz pirkstgala nē. Uz papēža arī nē, pilna, stabila pēda. Parasti ir tā, ka labročiem ir pretējā kāja, ar kuru jāatsperas. Ieskrējiena joslu vajag ņemt pēc izjūtām, jo cits varbūt piekusīs jau no ieskrējiena. Kāda ir pareiza piezemēšanās? Es teiktu, ka vajag uz vienas kājas un tad vēl drusku paskriet uz priekšu,” skaidro augstlēcējs.

Un tā mēs precīzi izpildām Jāņa norādījumus un veiksmīgi tiekam pāri ugunskuram. Pozitīvas un skaļa emocijas bija – tātad viss, kā vajag. Bet, ja nu tomēr kādam misējas, tad svarīgi ir uzreiz liet virsū dzeramo ūdeni. ”Ja esam tuvu mājai, tad skrienam iekšā, jo ir nepieciešams tekošs ūdens. Ja esam pie ūdens, tad lejam ūdeni no ūdens tilpnes,” stāsta Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta speciāliste.

Novēlam panākumiem bagātus lēcienus!

Foto

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl