Kā panākt, lai mācības attālināti nesagādā galvassāpes un skolēni neieslīgst slinkumā?

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

TV3 Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un dažādu problēmu risināšanā.

1 komentārs
Kā panākt, lai mācības attālināti nesagādā galvassāpes un skolēni neieslīgst slinkumā?

Jau aizsteigusies nedēļa, kopš skolas vecuma bērni mācās attālināti, paliekot mājās. Režisore, multimāksliniece Aiva Ādamsone dalās pieredzē, kāds šis laiks ir viņas ģimenē.

Aivai problēmu neesot, desmit un divpadsmit gadus vecie puikas tiek galā paši, mācās apzinīgi. Mācoties mājās, ir arī starpbrīži un atvēlēts laiks pastaigām svaigā gaisā. Ja puikas nesaprot uzdoto, raksta ziņas skolotājiem un lūdz palīdzību. Arī Aiva neliedz savu padomu. Vienīgā problēma, – bērniem pietrūkst socializēšanās un komunikācijas ar klasesbiedriem, citādi mācību procesu attālināti varētu turpināt ilgstoši.

Jaunākajam dēlam Miķelim, kurš mācās 4. klasē, 10 gadu dzimšanas dienas ballīti ar draugiem gan nesanāca sarīkot, jo kopā uzturēties drīkst tikai vienas ģimenes lokā. Līdzīga pieredze ir arī citiem bērniem, kam šajā laikā ir dzimšanas diena.

Starp citu, videointervijām gan ar Aivu un viņas ģimeni, gan ar sākumskolas skolotāju Kadriju Beiroti, kura sniedz ieteikumus, kā organizēt mācību procesu mājās, lai attālinātās mācības nesagādā galvassāpes skolēniem un viņu vecākiem, “Bez Tabu” žurnālisti izvēlas drošu vidi un nebrauc vis tikties  klātienē, bet izmanto “Bonava Latvija” dzīvokli projektā “Dreilinga Mājas”.

.