Kā nenopirkt kaķi maisā, jeb ”neiegrābties” pērkot kosmētiku

Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

0 Komentāru

Ierasts, ka dažādas instances ik pa brīdim patērētājus jebšu pircējus brīdina par dažādām pārtikas precēm, kuru derīguma termiņiem jāseko līdzi, bet reti kad pircējs tiek uzrunāts, ka arī kosmētikai un tās termiņam jāseko līdzi. Bez Tabu uzmanību šādām precēm pievērš skatītāji no Tukuma puses, kuriem, pēc viņu teiktā, gadījies ”iegrābties”.

Anonīms ziņotājs

”Labdien. Tukumā ir kosmētikas veikals Canella. Pamanījām, ka tajā, kā prece ar pamatīgu atlaidi, tiek tirgota prece, kurai ir beidzies derīguma termiņš. Vadītāja to mainīt nevēlas. Pamanījām arī to, ka ne visi pirkumi tiek iesisti kases aparātā.”

Skatītāja e-pastā pieminētais profesionālās kosmētikas veikals atrodas pašā Tukuma centrā. Kad Tukumā, skatīt kas par nesmukumiem tur notiek, ieridas Bez Tabu, uz veikalu dodas divi, dažādi pircēji. Vieniem ir jāpārliecinās, vai tiešām tirgotavā preci var nopirkt bez čeka, otram jāpārlūko preču termiņi. Meitenēm viss notiek raiti, viņas no veikala iznāk diezgan ātri, rokās turot pirkuma čeku. Tas pierāda, ka veikalā par pirkumu dod mazo papīra gabaliņu, kuru izdrukā kases aparāts.

Puisim veikalā nākas krietni pasvīst izcilājot grozus, kuros ir prece ar zemāku cenu. Pēc skatītāja vēstītā, tieši tajos var atrast produkciju ar beigušos derīguma termiņu. Prece tiek pārkrāmēta krustu šķērsu, bet iepakojumu, uz kuriem būtu vecs derīguma termiņš neatrodas. Kad viņš iznāk Bez Tabu uz veikalu dodas jau oficiālā vizītē. Taujājam pēc vadītājas, ar kuru vēlamies aprunāties par skatītāja sūtīto ziņu. Viņas uz vietas nav, atklāt kur viņa tajā brīdī atrodas nevēlas, saziņa iespējama tikai elektroniski.

Nākamajā rīta no vadītājas saņemam rakstveida atbildi. Viņa noliedz jebkādus apvainojumus uzskatot, ka Bez Tabu ir sniegta nepatiesa informācija par pārkāpumiem un tā saistāma ar iespējamu konkurenci vai personīgu nelavēlību.

”Neviena persona nav vērsusies pie manis, ne arī pie veikala pārdevējām, ar pretenzijām par preču pārdošanu ar izbeigušos derīguma termiņu, jo šādas preces veikalā nav un nevar būt. Man nav informācijas par gadījumiem, kad veikalā nebūti izsniegti čeki par pirkumiem. Visas darbības tiek fiksētas novērošanas kamerās un ikvienā gadījumā, ja būtu saņemtas pircēju pretenzijas par čeka neizsniegšanu, to būtu iespējams nekavējoties pārbaudīt.”

Maija Rumpētere
Veselības inspekcijas pārstāve

”Katram pircējam, pirms doties pie kases, pašam ir jāpārliecinās par preces derīguma termiņu. Ja nu gadījies, ka termiņš ir beidzies, tad ir jāziņo Veselības inspekcijai. Ir jāapraksta pirkums, termiņš, veikals. Kā arī tas, kad prece pirkta. Iesniegumam jāpievieno čeka un vēlams preces fotogrāfijas. Tas būs pamats lai mūsu inspektori dotos pārbaudēs.”

Veselības inspekcijā noskaidrojam, ka sūdzību par šāda veida vecu preci ir maz. Septiņi līdz astoņi gadījumi gadā. Katram pircējam, pirms maksāt par produktu, pirms tam pašam jāpārliecinās, vai termiņš nav beidzies. Tas izdarāms apskatot iepakojumus. Vieniem produktiem termiņus norāda ierastā veidā, ar datumu, bet citiem uzspiež atvērtas bundžas simbolu ar skaitli iekšā. 3, 6, 12. Ja ir šāds apzīmējums tas nozīmē, ka produkts izlietojams attiecīgo mēnešu laikā no iepakojuma atvēršanas brīža.

Foto

 

0 Komentāru