”Kā es varu būt pārliecināta, ka nenotiek šmaukšanās?” Cilvēki pamana dīvainības veikala rīkotās loterijas noteikumos

Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

0 Komentāru

Kāds Latvijas veikalu tīkls šobrīd rīko loteriju, kuras galvenā balva ir gana kārdinoša. Jauna automašīna. Daudziem pircējiem tas liek sarosīties, pirkt noteiktas preces, reģistrēt čekus un cerēt, ka tieši viņš būs laimīgais. Bet tai pat laikā dažs klients pamanījis, ka loterijas noteikumos atrunātā kārtība un čekā atainotais pirkums galīgi neiet kopā.

Lai piedalītos veikala rīkotajā loterijā, kā ierasts, ir jāiegādājas noteiktas preces un pēcāk mājaslapā jāreģistrē pirkuma čeks. Noteikumos melns uz balta rakstīts, ka čekā jābūt skaidri salasāmam, kāda prece iegādāta, lai pircējs varētu pierādīt, ka viņš nešmaucas. Kāda “Bez Tabu” skatītāja pamanījusi, ka tirgotāja izsniegtā pirkumu apliecinošajā papīra gabaliņā rakstītais, viņasprāt, neatbilst izlozes noteikumos rakstītajam.

“Bez Tabu” skatītāja

”Čekā tik vien ir rakstīts, ka esmu iegādājusies kaut kādus A kategorijas vistu stilbiņus. Kā lai es pierādu, ka tie ir tieši tie, kuri jāpērk? Manuprāt, ja jau noteikumos ir rakstīts, ka čekā jābūt salasāmam pilnam pirkuma nosaukumam, tad veikalniekiem par to būtu jāparūpējas.”

Skatītājas uzrādītajā čekā tiešām daļai preču nav pilna nosaukuma. Tai pat laikā izstrādāto noteikumu pielikumā uz vairākiem desmitiem lapaspušu uzskaitīti konkrēti ražotāji, to preces, kuras pērkot cilvēks ir tiesīgs piedalīties izlozē. Azartspēļu un izložu inspekcijas pārstāvji “Bez Tabu” skaidro, ka veikalu vadībai, ja viņu izsniegtajos čekos nav iespēju uzdrukāt pilnus nosaukumu, ir jānodrošina alternatīva iespēja.

Evita Jaksone
Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas pārstāve

”Pircējam būtu jābūt iespējai pie kases vai nu papildus saņemt stingrās uzskaites kvīti par pirkumu, vai arī palūgt, lai veikala pārdevēja vai vadītāja čeka otrā pusē ar roku uzraksta pilno preču nosaukumu un uzliek zīmogu.”

Šajā gadījumā, kā stāsta veikala kliente, pārdevēja vien uzspiedusi zīmogu. Vai šāds čeks der, lai piedalītos? Kāpēc čekos uzreiz nevar atainot pilno pirkumu nosaukumu? Jautājumi, kurus “Bez Tabu” adresē veikalu tīkla vadībai, bet komunikācija nevedas. Administratore raidījumam vairākas reizes sola, ka tūlīt, tūlīt kāds no vadības atzvanīs, bet tas nenotiek. Tā arī nesagaidot atzvanīšanu, “Bez Tabu” klātienē ierodas tirgotāju birojā. Tur skaidro, ka mārketinga direktoram neesot laika, lai tiktos un izskaidrotu vienkāršu situāciju. Prom nedodamies, taujājam, vai tiešām uzņēmumā ir tikai viena persona, kura var attiecīgo jautājumu skaidrot. Izrādās, ka ne. Atrādām čekus, izstāstām situāciju un lūdzam skaidrojumu.

Indra Granateka
Veikalu tīkla valdes locekle

”Jā, mūsu kases aparātu čekos nav iespēja atainot dažu preču pilnos nosaukumus, bet pircējiem nav jāuztraucas. Katram čekam ir dublikāts, pirkumus reģistrē elektroniski. Ja par kādu pirkumu ir aizdomas, vai tas ir pareizais, mums ir iespēja to pārbaudīt un noskaidrot. Ja pircēja pats nešmaucas, viss ir kārtībā, tādi čeki ir derīgi, lai reģistrētos izlozei.”

Viņa piebilst, ka ikvienam pircējam, ja nu tomēr ir bažas, ir tiesības pie kases prasīt, lai pārdevēja, vai veikala vadītāja pašrocīgi papildina čekā rakstīto un uzspiež zieģeli, kā to jau pieminēja Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas pārstāve.

Foto

0 Komentāru