Kā dubultnieki! Mūziķis Gatis Mūrnieks pārsteidz ar absolūtu līdzību Mārtiņam Freimanim

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

2 komentāri

Mārtiņa Freimaņa dziedoši draugi viesosies sešās Latvijas pilsētās, lai ar īpašu koncertu sēriju “Mans draugs – Mārtiņš Freimanis” izdziedātu unikālās, pašu radītās versijās Freimja labi zināmās un vēl nedzirdētās dziesmas.

Koncerti notiks sešās Latvijas pilsētās, tostarp Freimim nozīmīgās vietās Rīgā, Liepājā un Aizputē. Aizpute ir Mārtiņa dzimtā pilsēta, un koncerts Aizputē notiks Mārtiņa vārda dienā, tāpēc visas dienas programma būs īpaša. Tāpat Mārtiņa dzīve caurvijās ar Liepāju, kuras iedzīvotāji esot īpaši Mārtiņa fani. Liepāja ir vieta, kur izsludināts papildu koncerts. Tāpat Mārtiņa dzīvē svarīgs bijis viņa grandiozais koncerts Ķīpsalā, kur viņa dziedošie draugi satiksies un kopīgi dziesmas izdziedās.

Kopumā koncertā piedalīsies 40 mūziķi, starp draugiem un cilvēkiem, kuri Freimi saukuši par draugu, koncertā piedalīsies arī mūziķi, kuriem Mārtiņu sastapt vaigā neizdevās, taču viņa daiļrade bijusi tuva. Piemēram, mūziķis Gatis Mūrnieks koncertā nonācis, jo viņa balss stipri līdzinās Mārtiņa balsij.

Gatis Mūrnieks
mūziķis

“Pirms pāris gadiem norisinājās konkurss “Super Mikrofons”, kurā es kopā ar grupu piedalījos. Žūrijā bija arī Elita Mīlgrāve, kura pēc mūsu uzstāšanās teica: “Meklējām nākamo “Prāta Vētru”, atradām nākamo “Tumsu”!””

Gatis Mārtiņu nav saticis dzīvē, taču atzīst, ka ir audzis kopā ar Freimaņa dziesmām. Arī pēc koncertiem cilvēki nākuši klāt un izteikušies, ka balss ļoti atgādinot Mārtiņu.

Koncertos Mārtiņa dziesmas izskanēšot vēl nedzirdētā skanējumā. Mēģinājuma laikā daļa dziedātāju steidz mācīties vārdus un dziesmas pārdzied vairāku reižu garumā, līdz atrasts īstais skanējums.

Mūziķis Kārlis Būmeisters ir priecīgs, ka koncertā izdosies izpildīt dziesmu “Līdz Himalaju mākoņiem”.

Kārlis Būmeisters

Kārlis Būmeisters
mūziķis

“Kopš pirmajiem akordiem šī dziesma mani uzrunāja. Briselē, virtuvē ar mazu mikrofoniņu un savas puikas palīdzību šo dziesmu izdziedāja. Tā arī to gabalu ierakstījām un izdevējs teica – atstāj tieši tā, kā ir!”

Mārtiņam šogad veltīts ne tikai jaunais mūzikas albums, bet arī biogrāfiska grāmata, kurā aprakstīti zināmi un nezināmi fakti par mūziķa dzīvi. Grāmatas atvēršanas svētki notiks koncerttūres pirmajā vakarā Jūrmalā.

Foto

2 komentāri