Jo tuvāk Brakiem, jo vairāk ar Blaumani saistītu vietvārdu

Komentāri

Latviešu dižgars Rūdolfs Blaumanis savu zināmākos darbus sarakstīja mājās ar nosaukumu Braki. Mūsdienās šo nosaukumu izmanto arī apkārtējie ciemati.

Nieka 17 kilometrus no Blaumaņa mājās atrodas pieturvieta ar nosaukumu Skroderi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Blaumaņa darbs Indrāni tiek uzskatīts par psiholoģiskā reālisma paraugu latviešu literatūrā. Jo tuvāk Blaumaņa dzimtas mājās, jo aizvien vairāk ir māju, kurām dots šāds nosaukums.

Taču kā izskatās pašos Brakos, devās noskaidrot Artūrs Špaks.

“Reiz, kad Blaumanis rakstīja Skroderdienas, viņš iztēlojās, ka šeit ieradās skroderi, šeit atbrauca žīdi ar savu preci, lai tirgotos. Braki ir īstā vieta, Skroderdienu sākums. Sila mači gan ir saistīti ar Druvienas pusi. Daudzi tēli ir saistīti ar Brakiem un kaimiņu mājām,” stāsta Braku muzeja vadītāja Zinta Saulīte.

Blaumaņa ģimene Brakos sāka saimniekot 1868. gadā, kad topošais dramaturgs bija tikai piecus gadus vecs. Vecāku mājās Blaumanis uzrakstīja lielu daļu no saviem darbiem.

“Skroderdienas Silmačos – tas ir Blaumaņa zelta darbs, kuru zina muzeja apmeklētāji. Manuprāt, Blaumanim arī pietiktu uzrakstīt tikai Skroderdienas Silmačos, ka viņš jau būtu populārs un sev mūžības vārdus ierakstījis Latvijas vēsturē,” norāda Braku muzeja vadītāja.

Foto

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl