”Jēzu, piedod manus grēkus!”; pie ”Rimi” kasēm sludina kristietību

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

8 komentāri

Apmeklējot ”Rimi” veikalu tirdzniecības centrā ”Alfa”, Kristīne pamanījusi pie kasēm esošās uzlīmes, kuras sludina kristietību un slavē Jēzu. Sievieti pamatīgi izbrīnījusi šādu uzlīmju atrašanās pārtikas veikalā.

Kā norāda Kristīne, uzlīmes redzamas ikvienam veikala apmeklētājam, kurš gatavojas norēķināties par saviem pirkumiem. Tās izgatavotas tādā pašā krāsā un stilā kā ”Rimi” uzlīmes.

Kristīne
Veikalā pamanījusi uzlīmes

Sveiki! Šovakar biju Alfas “Rimi” – pārsteidza uzlīme pie kases. Kāds Dievam sakars ar pirkumiem !? Reliģisks mārketings?

Kopumā T/C ”Alfa” esošajā ”Rimi” veikalā uzlīmes redzamas pie deviņām kasēm. Uzrunātā pārdevēja raidījumam “Bez Tabu” norāda, ka nemaz nav pamanījusi uzlīmes, kurās slavē Jēzu. ”Nezinu. Kāds uzlīmēja,” pārsteigta ir veikalā strādājošā pārdevēja.

Saņemot zvanu no “Bez Tabu”, ”Rimi” administrācija uzlīmes nekavējoties likusi noņemt. Raidījuma rīcībā esošā informācija liecina, ka uzlīmes pircējiem bija redzamas vismaz piecas dienas. Veikals savu iesaisti uzlīmju izvietošanā noliedz.

Elīna Šakirova
”Rimi” pārstāve

Šī diemžēl bija kāda mūsu klienta rīcība, kas netika ar mums saskaņota. Uzlīme ir sarkanā krāsā, kas saskan ar mūsu korporatīvo krāsu. Cilvēciskas kļūdas dēļ šī uzlīme uzreiz netika pamanīta.

Šādas pašas uzlīmes pilsētvidē pamanītas arī degvielas uzpildes stacijās, kā arī sociālajā tīklā “Bez Tabu” atrod kāda Ērika ierakstu, kurš jau pirms gada uzlīmi pamanījis slēpošanas trasē.

Latvijas universitātes Teoloģijas fakultātes dekāne atklāj, ka šāda lūgšana ir plaši izplatīta.

Dace Balode
LU Teoloģijas fakultātes dekāne

Uzlīmē redzamā lūgšana nav tiešs citāts no Bībeles, lai gan, protams, Jēzus kā glābējs ir atrodams Jaunās derības tekstos, bet šī ir tāda ļoti izplatīta lūgšana, varbūt tādā drīzāk konservatīvā kristietībā, kur ir īpašs uzsvars uz izšķiršanos. Ja vēlies piederēt Dievam, vēlies iet šo ceļu, tad kā pirmo lūgšanu var lūgt šo grēku nožēlas lūgšanu. Aicināt Jēzu ienākt tavā dzīvē.

Dekāne pieļauj, ka uzlīmes līmētas ar misionārisku mērķi, lai garāmgājējs, lasot šo lūgšanu, sāktu ticēt.