Jaunajiem elektroenerģijas skaitītājiem apetīte lielāka! Iedzīvotājiem aug elektrības rēķini!

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

33 komentāri

Šobrīd vairākās mājsaimniecībās jau uzstādīti viedie elektroenerģijas skaitītāji. AS “Sadales tīkls” ieplānojis, ka līdz 2023. gadam visiem tik uzstādīti viedie skaitītāji. Iedzīvotāji novērojuši, ka līdz ar jaunajiem skaitītājiem, auguši arī elektrības rēķini!

“Man liekas, ka mūs apmāna ar skaitītājiem. Brālēnam ir vecais skaitītājs, un viņam visās istabās deg gaisma, un viņš parasti ir mājās. Savukārt man ir jaunais skaitītājs, es reti esmu mājās, bet mēneša beigās mums ir vienāds patēriņš,” raksta Bez Tabu skatītājs, kurš uzskata, ka viedie skaitītāji esot kārtējais veids, kā apmānīt cilvēkus un likt maksāt vairāk.

Jaunos, viedos skaitītājus testējis arī Rīgas Tehniskās universitātes Elektronikas un elektrotehnikas institūta docents Pēteris Apse-Apsītis, kurš secinājis, ka tie ir precīzi. Taču, mainoties laikam, mainījušies arī elektrības patērētāji – LED televizori, datori, mobilo telefonu lādētāji, un vecie skaitītāji nebija tiem piemēroti.

Tehnikas nomaiņa sākās ātrāk, skaitītājus sāka mainīt vēlāk. Līdz ar to, iepriekšējajā periodā bija vieni rādījumi, tagad var būt arī citādāki. Piemēram, vecie skaitītāji iespējams neuzskaitīja tādu lietu, kā rozetē iespraustu telefona lādētāju, jaunie skaitītāji uzskaitīs visu. Jebkurai iekārtai ir pašpatēriņš, ja tā nav atslēgta ar mehānisko slēdzi.

Piemēram, bezvadu interneta rūteris patērē salīdzinoši maz – 10 vatus, salīdzinot, cepeškrāsns patērē 2000 vatus. Bet rūteris ir ieslēgts visu diennakti, tātad dienā tas patērē 0,24 kilovatstundas, 30 dienās – 7,2 kilovatstundas. Rupji rēķinot, par vienu rūteri mēneša beigās būs jāmaksā vesels eiro. Tā pat, elektrību tērē arī ar pulti izslēgts televizors, kas atrodas gaidīšanas režīmā.

Ja kādam šķiet, ka elektrības skaitītājs nepavisam nerāda patieso ainu, var ziņot “Sadales tīklam”, speciālisti skaitītāju pārbaudīs, ja tas tiešām izrādīsies bojāts, tā maiņu apmaksās “Sadales tīkls”. Bet, ja tas būs precīzs, izmaksas jāsedz iedzīvotājam pašam.

Foto

TOP komentāri

 • Andris
 • Vita
  +16 +15 -1

  Vita

  Viņiem rodās apetīte zogot,jo vajag vēl vairāk zagt! No kā tad taisies lielas balles saviem darbiniekiem,uz visiem svētkiem,tikai nesakiet ka tā nav...Te ir tikai jāņem plinte un jāiet stāties visam pretīm!
 • nekas
  +14 +14 0

  nekas

  Protams,viss tiek darīts,lai cilvēkus apčakarētu,gan ar elektrību,gan ar zālēm,gan auto jau ir luksusa prece un nemitīgi slavē,kādi valstī sasniegumi...agrāk sapņoju,kāda dzīve būs 21 gadsimtā,bet redzu,ka vissas vērtības ir samaitātas,plaukst un zeļ spekulanti,sorry,biznesmeņi,un tik domā kā otram novilkt ādu un tik ražo shēmas...pretīgi latviešu izdzimteņi

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl