”Jau pusgadu pirms festivāla nevarēju gulēt, tik ļoti gribēju tikt!” Rēzeknieši sirsnīgi uzņem klasiskās mūzikas izcilniekus

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

0 Komentāru

”LNSO vasarnīca” augusta beigās notika jau ceturto gadu. Ja pirmos trīs gadus orķestris un izcili solisti ciemojās Cēsīs, tad šovasar, pagājušajā nedēļas nogalē, žanra profesionāļus Latgales sirdī uzņēma rēzeknieši ar sev raksturīgo viesmīlību.

”Pirms koncerta šmakovku gan visiem nelietu, bet, ja kāds paust vēlmi to nobaudīt, tā noteikti tiktu sagādāta pa slepenām ejām,” smaidot teic namamāte Diāna Zirniņa, Latgales vēstniecības ”Gors” vadītāja. ”Mums vienmēr ir liels prieks satikties ar LNSO, bet šī vasarnīcas festivāla ideja ir nokāpt no ierastajām skatuvēm un tikties ar cilvēkiem citviet. Ne tikai ar šīs mūzikas pārzinātājiem, bet arī ar tiem, kuri ar akadēmisko mūziku ir uz ”tu”.”

Šogad uz vienas skatuves ar orķestri festivāla ietvaros kāpa pasaulslaveni solisti no Latvijas: pianists Andrejs Osokins un klavesīniste Ieva Saliete. Tāpat ”Gorā” uzstājās arī pasaulslavenā mūziklu dziedātāka Kima Krisvela no Amerikas Savienotajām Valstīm.

”Visi cilvēki ir cilvēki. Katru reizi uzstājoties, jāsniedz vēstījums. Nav starpības, vai muzicējam laukos vai Rīgā. Publika un mākslinieki kopā veido savu mikro-kosmosu. Tajā veidojas tā īstā burvība,” satiekoties ar rēzekniešiem pauž LNSO vijolniece Santa Kalniņa.

To, ka akadēmiskā mūzika spēj skanēt arī ne visiem ierastā izpildījumā, pierāda Matīss Čudars, viens no vadošajiem jaunās paaudzes Latvijas džeza ģitāristiem. Viņš uz ”Gora” skatuves izpildīja Johana Sebastiana Baha vijoles sonāti, ko, kā pats stāsta, sākotnēji mācījies spēlēt automašīnā, priecējot šoferi un līdzbraucējus.

”Augstas kvalitātes māksliniekus nav viegli dabūt uz festivālu. Tas ir zināms. Mums ir liels prieks, ka šogad bija iespēja pierunāt slaveno Kimu Krisvelu un citus lieliskus māksliniekus,” teic LNSO mārketinga vadītāja Dagnija Segliņa.

”Mana sieva Anta daudzas naktis negulēja, domāja, kā tikt uz šo koncertu. Bija satraukums jau pusgadu pirms, kad uzzinājām, ka spēlēs Baha un Mocarta mūziku. Tik ļoti gribējām tur tik. Šie mūsu tērpi, ar kuriem esam atnākuši, bija mūsu zelta kāzās. Šis festivāls mums ir gandrīz kā dāvana. Vēlam visiem nodzīvot līdz zelta kāzām,” pauž dzīvesbiedri un festivāla apmeklētāji Anta un Vitolds.

Festivāla rīkotāji atklāj, ka nākamgad mūzikas pasākums atkal dosies uz vasarnīcu Cēsīs, tomēr nākotnē ir atvērti citu pilsētu piedāvājumiem.

Foto

0 Komentāru