”Jādzīvo veikalā!” Rīdziniekam teju gar guļamistabas logiem staigā ”Depo” klienti

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

54 komentāri

Zemesgabalam, uz kura atrodas Nikolaja īpašums, ir divi īpašnieki. Nikolajs un nu jau vairākus gadus arī SIA ”Jaunbūmaņi”, kas savu zemesgabala pusi iznomā veikalam ”Depo”. Zemesgabala daļa savienota ar veikala teritoriju, kur pastaigājas pircēji.

Nikolajs stāsta, ka līdz šim vēl aktīvi strādājis, bet, aizejot pensijā, mājās tiek pavadīts krietni ilgāks laiks, līdz ar to tracis aiz loga kļuvis traucējošāks. Vīrietis stāsta, ka jūtas arī apdraudēts, jo, piemēram, žoga krāvums ir bīstami saslējies.

Vīrietis esot vairākkārt aicinājis veikala vadību uz tikšanos, taču palicis neuzklausīts. Ar “Bez Tabu” starpniecību Nikolajs aicina uz tikšanos veikala ”Depo” valdes priekšsēdētāju Andri Kozlovski.

Nikolajs
Dzīvo blakus veikalam

Es šeit piedzimu. Pie ielas ir vēl viena māja. 2006. gadā dabūju būvatļauju, manā zemesgabalā gribējās uzcelt vēl kādu māju. Uzcēlu, nodevu ekspluatācijā, tā ir ierakstīta zemesgrāmatā. Mēs nevaram attaisīt logu, jo šeit braukā uzkrāvējs, viņam ir tie pīkstošie signāli, lai brīdinātu pircējus. Tas notiek no astoņiem rītā līdz astoņiem vakarā. To, ka te kaut kas nolikts nevar neviens pateikt…te viss ir izmētāts. Kad ir stiprs vējš, tad man lido visādas ”dāvanas”, pārsvarā tās ir plēves.

Veikala pārstāvji nepiekrīt tikties ar “Bez Tabu” komandu, lai uz jautājumiem atbildētu klātienē, tā vietā tiek atsūtīta rakstveida atbilde.

Rimants Jugans
Veikala ”Depo” pārstāvis

Otram līdzīpašniekam tika piedāvāta pirmpirkuma tiesības ar iespēju pārņemt noslēgto pirkuma līgumu un iegādāties otru īpašuma domājamo daļu, un tādējādi kļūt par vienīgo īpašnieku visam īpašumam, bet viņš no šīs iespējas atteicās. ”Jaunbūmaņi” vairākkārt piedāvāja atpirkt otra līdzīpašnieka domājamo daļu par cenu, kas bija augstāka par tirgus vērtību, taču viņš nevienā no reizēm nav izrādījis reālu interesi.

Rīgas pilsētas būvvaldē norāda, ka šī situācija jau iepriekš nonākusi iestādes redzeslokā, tomēr, būvvaldes ieskatā, pārkāpumi nav izdarīti.

Spriežot pēc “Depo” atbildes, gaidāms, ka konkrētais zemesgabals kādā brīdī varētu tikt oficiāli sadalīts divos zemesgabalos.

54 komentāri