“Jābrauc vinnēt spēles, nevis piedalīties!” Basketboliste Gunta Baško par gaidāmo Pasaules kausa izcīņu

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

0 Komentāru

No rītiem darbs grupās vai individuāli svaru zālē, vakaros basketbola treniņš visai komandai, tāds ir Latvijas sieviešu basketbola izlases režīms augustā. Šobrīd sieviešu basketbola valstsvienība gatavojas savai debijai Pasaules kausa izcīņā, kas septembra beigās norisināsies Spānijai piederošajā Tenerifes salā. “Bez Tabu” devās uz Latvijas sieviešu basketbola izlases atvērto treniņu, lai noskaidrotu, ko gaidāmais turnīrs nozīmē pašām spēlētājām. 

Tikko noslēdzies Latvijas sieviešu basketbola izlases atvaļinājums, lai gan pašas spēlētājas atzina, ka par sportošanu tā laikā netika aizmirsts. “Kaut ko jau mēs darījām, trenējāmies sporta zālē vai skrējām pludmalē, tas atvaļinājums tika pavadīts jauki un karsti, varbūt pat pārāk karsti, bet es nesūdzos,” pēc treniņa raidījumam “Bez Tabu” atklāja izlases basketboliste Gunta Baško.

Gunta Baško šobrīd ir pieredzes bagātākā basketboliste valstsvienībā, un viena no četrām spēlētājām šajā sastāvā, kuras pirms desmit gadiem Latviju pārstāvēja Pekinas olimpiskajās spēlēs. Gunta atzina, ka iespēja piedalīties Pasaules kausa izcīņā nozīmē ļoti daudz.

Gunta Baško

Gunta Baško
basketboliste

“Ilgi gaidīts notikums, bet ir tāds teiciens, kas ilgi nāk, tas labi nāk. Mēs daudz strādājām, un ir ārkārtīgi liels gandarījums. Tagad ir jābrauc, nevis piedalīties, bet noteikti vinnēt spēles, atdot visu, kas mums ir tajā brīdī.”

Liela daļa no sieviešu valstsvienības kandidātēm mācījušās vai joprojām mācās Amerikas un Kanādas augstskolās. Piemēram, basketboliste Kitija Laksa atzīta par Dienvidfloridas Universitātes gada labāko sportisti. Talantīgā sportiste pēc treniņa teica, ka neesot labākas sajūtas, kā būt mājās, būt kopā ar izlasi, savām meitenēm, treneriem, runāt latviski un pārstāvēt savu valsti, spēlējot basketbolu.

Basketboliste Kitija Laksa Pasaules kausa izcīņu dēvē par lielāko basketbola skatuvi, un ir gandarīta par iespēju uz tās nokļūt. Latvijas sieviešu basketbola izlase savā apakšgrupā mērosies spēkiem ar basketbolistēm no Ķīnas, Senegālas un ASV, kas zeltu ieguvusi visvairāk reižu. Bet Kitija Laksa par komandas spējām un gatavību turnīram ir pārliecināta: “Nekādu baiļu nav, ir pārliecība par saviem spēkiem, es uzticos savām meitenēm un treneriem, tādēļ mēs esam šeit, lai trenētos un gatavotos.”

Intervijas laikā basketboliste vairākas reizes lietoja vārdu salikumu “manas meitenes”, un šķiet, ka komandā tik tiešām valda draudzīga atmosfēra. To apstiprināja basketboliste Kate Krēsliņa, kura pastāstīja, ka sieviešu valstsvienības dalībnieces organizē saliedēšanās pasākumus arī ārpus basketbola zāles. “Zālē mēs sarunājamies basketbola valodā, bet ir vajadzīgs arī kaut kas ārpus tā, pasēdēt, ieēst gaļu un vienkārši būt kopā,” tā basketboliste Kate Krēsliņa.

Foto

0 Komentāru