“Ja nu zagļi tagad nopērk tādu pašu atslēgu?!” Nomainot durvju slēdzenes serdeni, der arī vecās atslēgas

Oļegs Visockis

Autors: Oļegs Visockis

7 komentāri

Dabā nemēdz būt divu vienādu sniegpārsliņu. Un to pašu sagaidām no durvju slēdzenēm, proti, ka tikai mums būs tas unikālais atslēgu komplekts un neviens cits nevarēs atvērt durvis. Tomēr Ilzei no Auces nupat gadījusies ķibele.

“Kaimiņš man ielika atslēgu un tad sāka skatīties, ka vecā atslēga ir ļoti līdzīga jaunajai. Viņš paņēma veco atslēgu un atslēdza jauno serdeni. Tas mani pārsteidza! Ja nu zagļi tagad nopērk tādu pašu atslēgu, tad viņiem nebūs problēmu tikt iekšā dzīvoklī,” stāsta Ilze.

Salūzušo veco serdeni izkustināt var tikai ar vienu oriģinālo atslēgu komplektu, taču nesen nopirkto jauno mehānismu var atslēgt gan ar komplektā esošajām atslēgām, gan arī iepriekš izmantotajām atslēgām.

Abas serdenes Inga iegādājas vienā un tajā pašā veikalā Aucē. Par slēdzeni samaksā 3 eiro un 13 centus. Konkrētās serdenes izplata Lietuvas uzņēmums, taču tās ražotas ir Ķīnā.

veikala Aucē pārdevēji

“Bez Tabu”: To pašu firmu, to pašu slēdzeni?

Jā, tūlīt attaisīsim citu. Nu, tā, šī darbojas. Labi, paskatīsimies, paņemsim no tās pašas.

“Bez Tabu”: Lai veikalnieki zina, ka nav īsti kaut kas kārtībā. Citādi Aucē sapērkas atslēgas, un visiem vienādas.

Paprovējiet šo.

“Bez Tabu”: Tas ir no cita komplekta?

Jā!

“Bez Tabu”: Ieliekam iekšā… Nevar! Kur var zibens iespert divreiz vienā vietā.

“Bez Tabu” veikalā nopirktās serdenes atslēgas izmēģina arī pie Ilzes, taču – mehānisms negriežas. Līdz ar to aucēniete piedzīvojusi unikālu situāciju.

Lai pārliecinātos, vai patiešām šis gadījums ir unikāls, “Bez Tabu” paviesojas pie pieredzējušā atslēgu eksperta Viktora no Rīgas. Izrādās, meistaru nemaz neizbrīna šādas dvīņu serdenes. Jau tūdaļ pēc mehānisma paņemšanas rokās atslēdznieks saprot, kur slēpjas āķis.

Viktors Gudzs
Atslēgu un slēdzeņu veikala vadītājs

Te jau var just pēc svara, ka tas pat nav nekāds metāls, nevar pat pateikt, no kā tas vispār taisīts. Es zinu, ka tas ir Ķīnas ražotājs. Parasti cilvēks grib ieekonomēt un nopērk lētu cilindru pa trīs, pieci eiro. Un ražotājs arī ekonomē uz cilindra, materiāla [..] Līdz ar to šādam cilindram nav nekādas drošības pakāpes, nav nekā.

Paņemot divas dažādas atslēgas no darbnīcas, Viktors ātri vien atslēdz no Auces atvesto serdeni.

Tikmēr Ilze atklāj, ka noteikti dosies uz veikalu un iegādāsies drošāku serdeni.