“Ja mūs aizvedīs līdz Likteņdārzam, atdosim visu, kas mums ir!” Laika ziņu vīri attopas Lāčplēsī

Ēriks Palkavnieks

Autors: Ēriks Palkavnieks

3 komentāri

TV3 laika ziņu pavēlnieku Ansis Klintsonu un LNT laikapstākļu pārzinātāju Kristapu Tālbergu vieno ne vien laika prognožu pareģošana visas Latvijas iedzīvotājiem, bet arī mūzika, jo abi dzied un spēlē ģitāras savās grupās. Taču tagad viņiem ir vēl kāda kopīga lieta – piedalīšanās Bez Tabu “ekspotīcijā” ”Mūsu vietas, mūsu cilvēki”.

Aizsējuši acis, abi paklausīgi ieņem vietas automobiļa aizmugurējā sēdeklī un pēc dažām minūtēm jau ir… aizmiguši.

Pēc apmēram stundas viņi ir nonākuši galapunktā jeb viņu gadījumā “ekspotīcijas” sākumpunktā, vietā ar nosaukumu Lāčplēsis. No šejienes viņiem ir jānokļūst apmēram 60 km attālajā Likteņdārzā.

Kad pēc apkārtējā gaisa masām, mākoņu daudzuma, vēja virziena un saules novietojuma pie horizonta viņiem tomēr neizdodas noskaidrot, kur viņi ir atvesti, abi dodas Lāčplēša stacijas virzienā, cerēdami atrast kādu dzīvu būtni.

Tas gan nevainagojas panākumiem, jo stacija apkalpo tikai preču vilcienus un arī neviena dzīva būtne tieši tajā brīdī tur nav. Līdz ar to viņi bez sirdsapziņas pārmetumiem paņem kastē atrastu ābolus un dodas tālāk.

Pa ceļam pārrunājuši, ka pirms gada šajā laikā jau bija 20 cm biezs sniegs, viņi nonāk pie mājas, kur kāda dzīva būtne varētu būt. Kristaps tikmēr ir acīgi pamanījis pie mājas novietotās automašīnas, kurām durvis nav aizslēgtas.

Ņemot vērā neseno veiksmīgo pieredzi ar ābolu paņemšanu, viņš aizdomājas, ka tikpat veiksmīgi arī varētu paņemt mašīnu un nokļūt Likteņdārzā. Par laimi, to izjauc saimnieka parādīšanās.

Ansis laiku lieki netērē un uzreiz ķeras pie lietas – viņš ir gatavs TOP mugursomas saturu, kas sastāv no dažādiem pārtikas produktiem, apmainīt pret aizvizināšanu uz Likteņdārzu. Saimnieks Jānis gan uzreiz nav stāvā sajūsmā par šo piedāvājumu, tādēļ aicina abus laikapstākļu pazinējus iekšā mājā.

Un te nu arī atklājas lauku cilvēku viesmīlība. Jāņa sieva Sandra abiem piedāvā kafiju, pastāsta, kur viņi ir nokļuvuši, sarunā tiek noskaidrots, ka abiem ir palaimējies, jo neviens cits šeit apkārtnē ar mašīnu nav un autobuss iet pilnīgi citā virzienā.

Izlikuši TOP somas saturu uz galda un pie viena arī iestiprinājušies ar daļu no tās, viņi saprot, ka ir nokļuvuši īstajā vietā īstajā laikā – desmit minūtes vēlāk ar šīs mājas saimnieku te nebūtu.

Pēc stundu ilgas sarunas Jānis ir gatavs Ansi un Kristapu nogādāt Likteņdārzā, jo pats arī nekad tur nav bijis. Izbraucot Daugavas ielejas dabas parku, šķērsojot Aizkraukles HES, īsi aiz Koknese ceļotāji nokļūst Likteņdārzā – tieši norunātajā laikā. Šoreiz visas viņu prognozes piepildījās – gan laiks bija saulains, gan arī īstā māja ar atsaucīgiem saimniekiem.

3 komentāri