“Izliks pret krieviem, kājas netrīcēs!” Merzļikina aizvietotājs Punnenovs gatavs sava mūža spēlei!

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

1 komentārs

Šodien, 15. maijā, debitējot pasaules čempionātā, savas hokejista karjeras līdz šim nozīmīgāko spēli aizvadīs 22 gadus vecais Latvijas izlases vārtsargs Ivars Punnenovs. “Izliks pret krieviem, kājas netrīcēs,” tā savu apņēmību vārtsargs raksturoja 2014. gadā, kad pirmoreiz tika iekļauts izlases pasaules čempionāta sastāvā. Lai gan togad čempionāta mačā uz ledus nekāpa, savu vārdus pārvēst darbos varēs šodien, kad mūsu hokejisti mērosies spēkiem tieši ar Krievijas izlasi.

Zīmīgi, ka debiju pieaugušo valstsvienībā Ivars Punnenovs piedzīvoja tieši spēlē pret Krieviju 2014. gadā. Tā bija pārbaudes spēle pirms pasaules čempionāta, kurā vārtsargs nostāvēja “sausā” – 0:1. Pēc šā panākuma Punnenovu iekļāva arī pasaules čempionāta sastāvā, tiesa, Minskā, kur togad norisinājās čempionāts, laukumā tā arī nedevās.

Gluži kā 2014. gadā, dodoties uz pasaules čempionātu, arī šodien pirms čempionāta debijas spēles pret Krievijas hokejistiem satraukuma nav, medijiem atzīst Punnenovs.

Līdzšinējo profesionālā hokejista karjeru Punnenovs aizvadījis Šveicē, pēdējās divas sezonas spēlējot Langnavas vienībā “Tigers”. Aizvadītajā sezonā atvairīja 91,1 procentu metienu un vidēji ielaida 2,77 vārtus.

“Par Ivaru runājot, jāsaka, ka ceļš hokejā bija caur ērkšķiem uz zvaigznēm. Visi kopā mēs panācām rezultātu. Bija viens brīdis, kad viņš pārvērtās par citu cilvēku. Visu viņš ir panācis ar savu darbu,” tā savulaik Punnenovu raksturoja viņa pirmais treneris Ģirts Ūdris.

Ar hokeja pasauli Punnenovu iepazīstināja viņa vectēvs Valērijs Endlers, hokeja tiesnesis. Viņš valstsvienības vārtsargam iemācīja slidot un rīkoties ar nūju, pēc kā atdeva trenera rokās.

Ivara Punnenova autoritāte ir NHL komandas “Rangers” ilggadējais vārtu vīrs Henriks Lundkvists. Brīvajā laikā vārtsargam tīk lasīt grāmatas, bet par mīļāko ēdienu atzīst vistas karbonādi ar ceptiem kartupeļiem.

Foto