“Izlaidu ēdienreizes, lai ēstu šokolādi!” Kāpēc sievietes izjūt lielāku kāri pēc saldumiem?

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

0 Komentāru

Aktrise Ieva Florence dzīves baudu parādē noteikti pārstāvētu saldumu mīļotāju komandu, iespējams, būtu pat karognesēja.

“Agrāk es pat izlaidu ēdienreizes, lai apēstu kādu saldumu. Tagad ir tā, kādu laiku saldumus neēdu, un tad ir viena piepildīta reize, kad apēdu kūku un izbaudu,” atklāj Ieva Florence.

Uztura speciāliste Kristīne Sekace, analizējot savu klientu uztura dienasgrāmatas, novērojusi tendenci, ka sievietes saldumus ikdienā patērē vairāk nekā vīrieši.

Ieteiktu katram pierakstīt visu, kas dienas laikā lietots uzturā, jo parasti atmiņā paliek vien trīs galvenās ēdienreizes, nevis saldumi, kas bieži vien tiek lietoti neapzināti.

Kristīne Sekace
uztura speciāliste

Sievietēm ir nesakārtotākas ēdienreizes. Vīrieši tam pieiet diezgan pragmatiski. Brokastis, pusdienas, vakariņas. Sievietēm bieži nav laika, viņas vienmēr skrien, un kāda ēdienreize tiek izlaista. To visērtāk aizstāt ar saldumiem.

Psihoterapeite Dace Rolava norāda, ka arī bioķīmiskie procesi ietekmē kāri uz saldumiem.

Piemēram, par hroma trūkumu liecina vēlme vienmēr pēc maltītes apēst kaut ko saldu. “Sievietes ir emocionālākas, viņas izvēlēsies to, ko ierauga, kas var radīt emocionālu labsajūtu, piemēram, kūka, kafija ar cukuru un pienu,” tā Dace Rolava.

Foto

0 Komentāru