“Ir treneri, no kuriem jāizvairās!” Trendīgā tiešsaistes tievēšana – fitnesa treneri dalās padomos, kā izvēlēties sev labāko projektu

1 komentārs

“Iegūsti savu vasaras formu”, “Zaudē kilogramus ātri un viegli” vai “Nāc sportot, un tas kļūs par tavu dzīvesveidu” – vilinoši piedāvājumi sociālajos tīklos kļūst arvien vairāk. Par trendu kļuvusi kopīga sportošana, visbiežāk ar mērķi zaudēt liekos kilogramus. Lai cik kārdinoši ieraksti parādītos, fitnesa treneri aicina būt uzmanīgiem, pirms iesaistīties projektos.

Funkcionālās fitnesa treneres Nikas Lindes projekts sociālajos tīklos izpelnījies īpašu uzmanību – sieviete piedāvā 90 dienu projektu, kura mērķis ir iepazīt ķermeni un izmainīt ierasto uzturu.

Nika Linde
fitnesa trenere

“Es stāstu par to, kā mēs ikdienā varam ēst veselīgi, un tad ķermenis pats pavelkas līdzi, tas mainās līdz ar veselīgo dzīvesveidu, nevis otrādi. Visbiežāk cilvēki nāk tievēt un tad domā par veselību.”

Nika piekrīt, ka dāmu lielākais motivators ir spoguļa atspulgs – ja svars krītas, sievietēm ir lielāka degsme turpināt. Tomēr fitnesa treneres izstrādātā projekta kodols nav padarīt sievieti momentāni slaidu, bet gan izprast savu ķermeni un izmainīt ēdienkarti.

Satiekot dienā daudz un dažādas sievietes, Nika dzirdējusi, ka eksistē tievēšanas grupas ar drastiskām metodēm, piemēram, tikai četriem pamatēdieniem, kurus drīkst ēst. Nika apstiprina, ka cilvēki, kuri šādu izaicinājumu pieņem, loģiski, ka atbrīvojas no liekajiem kilogramiem, tomēr tā neesot ilgtermiņa dzīve, kuru piekopt.

Pirmajās Nikas projekta nedēļās no uztura jāizslēdz vairums produktu – kartupeļi, kukurūza, griķi, rīsi, piena produkti iet secen. Taču neviena no projekta dalībniecēm nejūtoties izsalkusi, jo ir daudz un dažādas alternatīvas, kā ēst veselīgi.

Projektā visgrūtāk esot sievietēm, kuras nespēj iztikt bez saldumiem. Ierastās gumijas konfektes un citi našķi nav atļauti, taču Nika piedāvā dažādu bezgrēka kūku receptes, kuras patiesi esot garšīgas.

Fitnesa trenere Ilona Ceple kopā ar treneri Kārli Eiduku piepildījuši savu loloto sapni par fitnesa skolu. Ilona novērojusi, ka šobrīd sociālajos tīklos gandrīz katrs otrais sevi saucot par fitnesa blogeri, piedāvājot dažādus padomus, tomēr reizēm tie esot pavisam absurdi.

Ilona Ceple
fitnesa trenere

“Ir ļoti jāfiltrē, pie kā jūs ejat trenēties un ko jums liek darīt, vai tiešām paskaidro visu, kas jādara un jāēd, vai uzzina veselības vēsturi – ja tā nav, tas nav individuāli un no šādiem treneriem būtu jāizvairās.”

Fitnesa skolā abi rūpīgi izvērtējot jauno sportotāju veselības stāvokli un vēlamos mērķus, vienmēr uzsverot, ka nekas nenotikšot ātri un viegli.

Abi dzirdējuši par gadījumiem, kad cilvēki mēģina citiem iesmērēt dažādas preces svara zaudēšanai – svars noteikti arī krītot, tomēr neveselīgā ceļā, taču otrā puse uz citu veselības rēķina, gūstot peļņu.

Tāpat aicina rūpīgi izvērtēt trenerus, kuri piedāvā uztura plānus. Tas, kas der vienam, var nederēt otram, tāpēc gadījumos, kad visiem projekta dalībniekiem atsūta vienu un to pašu maltīti, tad uzreiz varot secināt, ka individuāla pieeja izpalikšot.

Uzrunātie treneri atzīst, – cilvēks atradis īsto projektu tikai un vienīgi tad, ja pēc noteikta laika ķermenis jūtas labāk nekā iepriekš; ja stāsts ir pretējs – turpināt neesot ieteicams.

Foto

TOP komentāri

  • Jānis
    +1 +1 0

    Jānis

    Nika Linde, vai tu esi sertifcēta trenere, lai sniegtu šādus padomus?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl