“Ir patīkami šeit būt un strādāt kopā!” Kā čakli daudzu tautību darboņi iekārto “Arēnu Rīga” lielajam boksam?

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

Pievienot komentāru
“Ir patīkami šeit būt un strādāt kopā!” Kā čakli daudzu tautību darboņi iekārto “Arēnu Rīga” lielajam boksam?

Čakli tehniskie darboņi no daudzām valstīm rosās, lai sestdien sagādātu vērienīgus boksa svētkus ne vien Latvijai, bet arī boksa mīļiem visā pasaulē. Pirms gaidāmajiem Pasaules Boksa supersērijas pusfināliem, no kuriem vienā ringā kāps Latvijas bokseris Mairis Briedis, ”Arēna Rīga” tempā pārtop par gaidāmās nedēļas nogales galveno boksa lokācijas vietu pasaulē.

Agrā piektdienas rītā ”Arēnā Rīga” rosās latvieši, vācieši, dāņi, zviedri, itāļi, portugāļi, franči. Visi ir tehniskie darbinieki, kuri iekārto arēnu tā, lai Pasaules Boksa supersērijas pusfinālu šovs būtu neaizmirstams.

Hols Hofmans
tehnisko darbinieku priekšstāvis no Vācijas

Esam spējīgi visu iekārtot 12 stundās. Piemēram, mūzikas koncertos mums viss jau ir saliktā veidā. Tas viss tikai jāuzstāda. Lai sagatavotu šo pasākumu, mums ir vairāk laika. Šoreiz viss ir izjauktā veidā, tas jāsaliek kopā. To paveicam divās dienās. Tehniskais nodrošinājums šim boksa šovam ir liels un iespaidīgs, pat salīdzinot ar citiem boksa mačiem Eiropā. ”Arēnai Rīga” ir 16 metrus augsti griesti, kas ir ļoti parocīgi, lai izveidotu labas konstrukcijas. Tāpat arī latviešu brigāde, ko esam piesaistījuši, ir lieliska! Vienmēr ir patīkami šeit būt un strādāt kopā!

Sestdienas boksa pasākumā žilbinās vairāk nekā 300 lampu, modernākā, pasākuma rīkošanā izmantotā tehnika sver aptuveni 35 tonnas. ”Mūsu gaismu inženieri dara visu ne vien, lai izgaismotu ringu, bet arī visu arēnu, lai radītu iespaidīgu atmosfēru,” turpina tehnisko darbinieku priekšstāvis Hols Hofmans.

Konkrētā tehnika izmantota boksa pasākumos daudzviet pasaulē, tāpēc sestdienas vakars Latvijā būs vienlīdz vērienīgs, varbūt pat labāks, par ko parūpēsies bokseri un līdzjutēji.

Lielākie arēnas iekārtošanas darbi beigsies šodien līdz ar ringa uzsliešanu, rīt notiks šova ģenerālmēģinājums. Lai visu par un ap cīņu baudītu arī skatītāji pie ekrāniem, izjūtot šova atmosfēru, būtiska loma ir pārvietojamām raidīšanas stacijām. Tās ir dārgas, ar modernāko aprīkojumu iekārtotas kravas automašīnas, kas nu novietotas ”Arēnas Rīga” pagalmā.

Raidīšanas stacijas sestdienas boksa pasākuma vajadzībām atripojušas no Krievijas. Ar pašu raidīšanu nodarbosies komanda, kas sastāv no daudziem speciālistiem no Krievijas. Tomēr komandas priekšnieks ir Džofs Vaits no Lielbritānijas.

”Man ir krievu komanda, kurā, šķiet, tikai divi cilvēki runā angļu valodā, tomēr šī komanda nodrošina vislabāko kvalitāti reģionā,” smej Vaits. ”No šejienes mēs raidīsim pasākumu, ko varēs izmantot televīzijas daudzviet pasaulē. Filmēšana notiks ar deviņām kamerām. Runājot par boksu, interesanti, ka tajā sports iet roku rokā ar šovbiznesu. Tajā ir ļoti daudz šova elementu. Mēs vienmēr rūpējamies par to, lai skatītāji redzētu šovu vienlīdz iespaidīgi gan no Glāzgovas, ASV vai Rīgas. Šovu jāpārraida vienlīdz labi.”

Latvijas bokseris Mairis Briedis Pasaules Boksa supersērijas pusfinālā cīnīsies jau otro gadu pēc kārtas. Sestdien Brieža un poļa Krištofa Glovacka cīņā būs par divām čempionu jostām.

Sestdienas pasākums ir īpašs arī ar to, ka ringā kāps arī otrs pusfināla bokseru pāris: kubietis Juniers Dortikoss un amerikānis Endrū Tabiti.