Zelta meistare. Interjera dizainere Inga Skrastiņa iestrādā virsmās baltu zīmes

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

TV3 Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un dažādu problēmu risināšanā.

Pievienot komentāru
Zelta meistare. Interjera dizainere Inga Skrastiņa iestrādā virsmās baltu zīmes

Rīdziniece Inga Skrastiņa ir interjera dizainere jau piecus gadus darbojas ar baltu zīmēm, tās iestrādājot  virsmās: galdos, sienās, gleznās utt. Darinājusi jau vairākus galdus. Lai gan  izejmateriāls ir viens un tas pats, katrs galds izskatās unikāls.

Interjera dizainere Inga Skrastiņa latvju zīmes iekļauj mūsdienīgā interjerā. Lai zīmes iestrādātu virsmā, vajadzīga milzu pacietība. Māksliniece vispirms sajauc īpašu masu, kas radīs sajūtu, ka virsma ir no akmens. Pēc tam izmanto baltu zīmju trafareti, ko veido vai nu uz līmplēvēm, vai plastikātiem. To pārklāj ar akmens imitācijas masu, pēc tam noņem trafareti un ļauj nožūt 12 stundas un, tad krāso.

Māksliniece dzīvo pāris minūšu gājienā no darbnīcas. Atļauj ielūkoties savā mājā. Ingai ir divi puikas, piecus un septiņus gadus veci. Viņu istabu ierīkojusi tā, lai bērni varētu justies brīvi: zīmēt un rakstīt uz sienām ko vien vēlas. Pati darinājusi  galdu, kur tagad mācās pirmklasnieks. Tas bija bija pats pirmais galds, ko veidoja ar zīmēm.  Ne tikai lampas un gleznas, bet arī citus interjera priekšmetus visā dzīvoklī Inga darinājusi pati.

Interjera dizainere norāda, ka katrai  zīmei  ir sava nozīme, kas var ietekmēt notikumus un mūsu apziņu,  tām ir arī sakrāla nozīme. Zīmes dažādās pasaules vietās un kultūrās ir dažādas, un pirms tās ieviest savā mājā, jāpadomā, ka nenodarām sev ļaunumu.