Ievērtē, kā ar auto brauc kungs 95 gadu vecumā! Bīstami vai droši?

5 komentāri

Saldenieks Alfrēds Lākutis ir viens no vecākajiem autovadītājiem Latvijā, nule kā ticis pie ģimenes ārsta izsniegtas medicīniskās izziņas. 95 gadus vecā kunga mazdēls pauž satraukumu, ka vectēva veselības stāvoklis nav piemērots braukšanai pie stūres. CSDD skaidro kārtību, kādā iespējams medicīnisko izziņu pārbaudīt un anulēt.

Saldenieks no Rucavas Alfrēds Lākutis pie autovadītāja apliecības ticis 1958. gadā, kad bija nosūtīts uz mehāniķu kursiem. Braukt gan iemācījies izsūtījumā Noriļskā.

95 gadus vecais kungs bijis četru automašīnu īpašnieks, pirmais bijis “kārlītis”, tad “zaparožecs”, Volga, bet nu jau 18 gadu par savu sauc sarkano “golfiņu”.

Alfrēds 58 gadus ilgajā šofera mūžā nav piedzīvojis nevienu avāriju, toties ticis pie neskaitāmiem apbalvojumiem, viens no tiem par nobrauktiem 500 000 kilometru bez avārijām.

Foto

Arī tagad Alfrēds ir pilntiesīgs šoferis ar braukšanas atļauju un nule kā izsniegtu medicīnisko izziņu. Un tieši ārsta lēmums dara bažīgu viņa mazdēlu.

Nav jau tā veselība vairs tik laba. Reiboņi, pa māju staigājot, uznāk. Mazums, kaut kas uz ceļa nenotiek; nedod Dievs, paķers vēl kādu līdzi. Šausmīgi mīļš viņš mums ir, tāpēc uztraucamies.

Tikmēr kunga ģimenes ārste no komentāriem par pacienta veselības stāvokli atsakās.
Ceļu satiksmes drošības direkcijā atzīst, ka 95 gadus vecs autovadītājs ir riska grupā, bet CSDD nav iemesla apšaubīt ģimenes ārsta lēmumu.

Ja tuvinieki vērsīsies ar iesniegumu CSDD, tad ceļu satiksmes drošības direkcija lūgs veselības inspekcijai pārskatīt medicīniskas izziņas izsniegšanas pamatotību. Jo Veselības inspekcija ir tā instance, kas var pārbaudīt mediķu apsvērumus, izsniedzot medicīnisko atļauju.

CSDD gadā līdz 10 reizēm lūdz Veselības inspekcijai pārskatīt medicīnisko izziņu izsniegšanu, un lielākoties, tās pēc pārbaudēm tiek anulētas. Tas nozīmē, ka autovadītājs vairs pie stūres sēsties nedrīkst.

Video

TOP komentāri

 • Vita
 • Bet
  +3 +2 -1

  Bet

  Protams ,ka mazdels rupejas par opiti,vini majas labak zina kads ir opisha veselibas stavoklis. Jebkura bridi opitim var but galvas reibonis Vai mikro infarkts Vai vel kas, ka neka 95 gadi.
 • VISVARIS
  +3 +2 -1

  VISVARIS

  JA TĀDU VADĪTĀJU UZ GEĻA BŪTU VAIRĀK PAR 55% SAMAZINĀTOS CEĻA NEGADĪJUMU, SKAITS, NEVAJADZĒT RADARUS

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl