“Iemīlējāmies šajā vietā uzreiz!” Brīvdienu māju saimnieks ar ģimeni nenožēlo pārcelšanos uz laukiem

Oļegs Visockis

Autors: Oļegs Visockis

1 komentārs

Trīs bērnu tēvs Ilmārs Lociks, cik vien sevi atminas, vienmēr mīlējis atpūtu dabā. Pirms vairākiem gadiem Ilmārs pieņēma ļoti nozīmīgu lēmumu – galvaspilsētas uzvalka vietā ģimenes galva pilnībā ļāvās sirds aicinājumam jeb dzīvei laukos.

Ilmārs Lociks
”Beibuku” saimnieks

Ar tām laivām un plostiem mēs nodarbojāmies jau no kaut kāda 2003. gada. Un tas viss aizsākās ar to, ka mēs paši daudz braucām, daudz bijām svaigā gaisā un mīlējām dabu. Un tad, kad mums bija kaut kāds inventārs, mums prasīja to iznomāt, patapināt. Un tas bija paralēli kaut kādiem algotiem darbiem brīvdienās. Tad, kad tu atbrauc no sava darba sestdienās, svētdienās, tu vēl “rukā”, piedāvājot cilvēkiem atpūtu. Bet tajā pašā laikā tā arī tev kā tāda atpūta, tu esi visu laiku dabā, dabā ar cilvēkiem.

Tagad Ilmārs ar ģimenei par savām mājām un darbavietu dēvē īpašumu Daugavas stāvkrastā Naujienes pagastā. Pēc privātmājas restaurēšanas Ilmārs jau uzbūvējis arī divas brīvdienu mājas.

“Beibuku” kompleksa saimnieks norāda, ka šeit paviesojušies visdažādākie cilvēki. Ekskluzīvākie esot no Austrālijas, Ķīnas, Japānas. Pērn bija arī viesi no Indijas. Visas brīvdienu mājas tiekot deklarētas kā miera ostas. Nevienā no namiņiem nedarbojas laikrāži, radio vai televizors. Vienīgais, ko piedāvā, ir bezvadu internets, ja nu tomēr ciemiņiem nepieciešama izklaide “no malas”.

Ilmārs Lociks
”Beibuku” saimnieks

Tieši tā, ka kāzas pie mums svinētu, tā nav bijis. Bet atkāzas un svinību otro dienu – tas ir diezgan regulāri. Atžirgt pēc labas ballītes uz plostiem – nav nekā foršāka.

Ilmāram Latgale nav sveša. Te atrodas vecāku dzimtās mājas. Tieši māte arī pamanīja sludinājumu par Daugavas loku tuvumā tirgoto īpašumu.

Ilmārs Lociks
”Beibuku” saimnieks

Mēs tur bez variantiem iemīlējāmies šajā vietā uzreiz. Un mēs šeit izdomājām dzīvot. [..] Vienkārši kā tāds zibens spēriens un viss. Izdomājām un viss.

Reizi pa reizei arī Ilmāra ģimene vienojas par kopīgu atpūtas braucienu pa Daugavas lokiem. Tas esot arī brīdis, kad restartēties un atgūt spēkus jauniem izaicinājumiem.

Ilmārs Lociks
”Beibuku” saimnieks

Mēs domājam, ka mēs daudz strādājam. No rīta līdz vakaram, kad sezona, tad arī pa naktīm. Ir kaut kāda tā pienākumu apziņa pret klientu, pret cilvēku, kuru tu esi tā kā sarunājis, kuru tev jāuzņem.

Bez Tabu: Un, kur tad jūs smeļaties to enerģiju, lai pēc tam varētu atkal nākamo dienu tādu pašu “noraut”?

Dzeram katru dienu uz nebēdu. [smejas] Nezinu, ko tev pateikt. Nu, ir tā un viss.

Lielākais izaicinājums ir topošais kempings Daugavas krastā. Arī te darba gana, taču Ilmārs ir optimisma pilns.

Ilmārs Lociks
”Beibuku” saimnieks

Un tie fantastiskie skati, ko ne par kādu naudu nevar nopirkt. Vakari un skati… Tā dzīve vai bizness… Es to par biznesu pat nevaru nosaukt, tas drīzāk ir dzīvesveids, pie reizes nopelnot kaut kādu naudu. Sākās viss ar kaut kādām laivām, tad ar vienu māju, tad ar otru māju, tad ar plostiem, tad ar kaut kādu citu piedāvājumu. Tagad ir kempings. Un rīt varbūt būs jau kaut kas cits.

Ilmārs sevi uzskata par neizsakāmi laimīgu, dzīvojot laukos. Ģimenes galva cer, ka bērni turpinās tēva iesākto. Pats svarīgākais – mīlestība pret dabu – bērniem jau esot asinīs.

Ilmārs Lociks
”Beibuku” saimnieks

Ticu karmai, ticu Dievam, ticu, ka ir jābūt labam cilvēkam. Un tad atnāks atpakaļ. Tam gan es ticu.