3 komentāri

Nav nekāds noslēpums, ka miega nepietiekamība atstāj negatīvu ietekmi uz veselību. Attiecīgi, arī uz produktivitāti darbā un par pūliņiem nopelnīto algu. Taču nupat veiktais pētījums ASV apliecina – tikai ar vienu papildu stundu miega nedēļā algu var pat dubultot!

Kalifornijas un Čikāgas universitātē veiktā pētīja autori apliecina, ka katru vakaru pašdisciplinējot sevi un pie miega dodoties vien par 10 minūtēm agrāk, par iegūto enerģiju un produktivitāti pats nespēsi vien nobrīnīties!

Pētnieki velk paralēles, ka gada šķērsgriezumā darba rezultāts būs ekvivalents tam, ko varētu iegūt pēc viena gada papildu studijām universitātē!

Pētījuma autori arī pārliecinājušies, ka cilvēkiem ir tendence ziemas periodā pat bez īpašas pašdisciplīnas doties gulēt laicīgāk, attiecīgi arī pašsajūta un veselība ir labāka.

Pretēji priekšstatam, ka ziema uzdzen depresiju, bet īstā enerģija un darba spars cilvēkiem raksturīgs vasaras mēnešos.

Iepriekšējā Kalifornijas un Čikākas universitātes kopīgi veiktajā pētījumā par karjeru tika pierādīta sakarība starp atalgojumu un darbinieka rūpēm par savu vizuālo tēlu.

Kopti darbinieki vecumā ap 30 gadiem pelnīja par 14 500 dolāriem gadā vairāk, nekā viņu vienaudži, kuri rūpes par frizūru, apģērbu un manikīru bija atstājuši novārtā. Atklājās, ka rūpes par savu ārējo izskatu algu iespaido pat vairāk, nekā izglītības līmenis, ģimene, svars vai etniskā piederība.

Arī Bez Tabu raidījums ar zināmu regularitāti pievēršas miega tematikai. Piemēram, vienā no pētījumiem tika izvirzīta teorija, ka būtiski miega kvalitāti var palielināt guļot kailam.

Foto

Video

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl