“Gribas kājas pamērcēt rīta rasā!” Latvijas mūziķi atklāj savas iemīļotākās Jāņu svinēšanas tradīcijas

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

0 Komentāru

Vēl pirms Līgosvētkiem, 22. jūnijā, ir iespēja sajust svētku tuvošanos un kopā ar latviešu dziedātājiem ielīgot Jelgavā – plānots vērienīgs svētku koncerts un zaļumballe. Šova “X-Faktors” uzvarētājs Arturs Gruzdiņš pirmo reizi Līgosvētkos uzstāsies plašai publikai.

Gruzdiņš atceras, ka vienreiz svinētājus ar mūziku priecējis zaļumballē, taču šī būšot pirmā reize, uzstājoties vērienīgā koncertā.

Iepriekš svētkus svinējis ģimenes lokā, taču saullēktu sagaidījis tikai vienreiz – ir plāns, ka šogad tas atkal varētu izdoties, jo nedēļas nogali pavadīs drauga kāzās.

Arvien vairāk cilvēku Jāņu svinēšanu cenšas padarīt neierastāku – Arturs uzskata, ka tas neesot vajadzīgs. Viņam tīri labi ejot pie sirds pasēdēt pie ugunskura, uzēst Jāņu sieru un pārlēkt pāri ugunskuram.

Savukārt mūziķis Normunds Rutulis esot jau pieradis, – muzicēt laikā, kad pārējie bauda brīvdienas un līksmo pēc sirds patikas, esot ierasta lieta un tā itin nemaz nesagādājot nepatīkamas emocijas.

“Tas jau ir tāds pagodinājums, ka tu esi dzīvs un vajadzīgs, tā ir laba sajūta, ka ne tikai Līgosvētkos, bet vispār svētkos var uzstāties,” uzskata Rutulis.

Viņa Līgosvētki esot pavisam ierasti – svētku mielasts, kam seko ugunskura iedegšana. Tomēr ir lieta, kuru vēlētos, bet vēl nav sanācis svētkos piepildīt.

Normunds Rutulis
mūziķis

Neesmu vēl nevienu rītu kaut vai kājas pamērcējis rasā. Jāņi vienmēr ir lietaini, tas noskaņojums arī nav pārāk labs, lai celtos, bet gribētos kādu rītu to maģisko rasas pieskārienu sajust.

Jelgavā notiks ne tikai koncerts, bet arī zaļumballe, kurā par garastāvokli un dejām rūpēsies brāļi Auzāni.

Šobrīd sola ne pārāk pateicīgu laiku dejām, tomēr Atis Auzāns ir pārliecināts, ka nav nepiemērotu laikapstākļu, bet gan apģērbs. Tāpat noturēt pasākuma apmeklētāju deju placī līdz naktij neesot grūti.

“Ja jau ir laba mūzika, tad jau kājas pašas kustās un gribas dejot bez apstājas,” priecīgi stāsta Atis, kurš aicina pasākumu apmeklēt.

Foto

0 Komentāru