Diāna Logina

Autors: Diāna Logina

Bez Tabu raidījuma producente. Atbild par Bez Tabu saturu un komandas darbu.

11 komentāri

Vakar vakarā Rēzeknes novada ziemeļu pusē, kur atrodas Latvijas lielākais ezers Lubāns, iedzīvotāji piedzīvojuši pamatīgu trauksmi. Beidzot Lubāna mitrāju sasnieguši augusta beigu lietavu ūdeņi, ko sirsnīgi papildinājis arī pēdējo dienu jaunpienesums. Kritiskākā situācija šobrīd esot tieši tūristu iecienītajā vietā, blakus skatu bākai.

Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs pastāstīja, ka ūdens līmenis šobrīd ir nedaudz vairāk par 4 metriem virs normas. Normāli būtu 90,2 metri, taču šobrīd Lubānā tas jau ir 94,2 metri.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tieši tāpēc iesaistoties LR Zemkopības ministrijas spēkiem uzsākti ziemeļu dambja nostiprināšanas darbi ar dolomīta akmeņiem, kuru visvairāk ietekmē viļņi.

Kas satricinājis Lubānu?

Daudziem Lubāna draudīgais stāvoklis var radīt neizpratni. Kā tā? Lielās lietavas taču bijušas teju pirms pus mēneša, augusta izskaņā! Realitātē, tikai tagad Lubānas mitrājs ir saņēmis sava baseina upju sanestos lietus ūdeņus.

Tās ir pietekas – Rēzekne, Iča, Pededze un sīkās šo upju baseina upītes. Tas nozīmē, ka Lubānam jāuzņem nevien paša apkārtnes nokrišņi, bet visa reģiona lietus mākoņu nesums. Situāciju pasliktinājis arī pēdējo dienu spēcīgais lietus.

Jālūdz dievs, lai nav vēja!

Rēzeknes novada priekšsēdētājs Monvīds Švarcs pārliecināts, ka Lubāns spētu tikt galā, ja vien saglabātos mierīgs bezvējš.

Diemžēl, vakardienas brāzmas pamatīgi ”iegrauzušas” krastus, turklāt optimismu nevieš arī sinoptiķu prognozes nākamajai nedēļai, kad sola vējus ar vētras spēku. Speciālisti prognozē, ka ūdens līmenis tuvākajās dienās Lubānā celsies vēl vismaz par 10 – 15 centimetriem.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl