Diāna Logina

Autors: Diāna Logina

Bez Tabu raidījuma producente. Atbild par Bez Tabu saturu un komandas darbu.

11 komentāri

Vakar vakarā Rēzeknes novada ziemeļu pusē, kur atrodas Latvijas lielākais ezers Lubāns, iedzīvotāji piedzīvojuši pamatīgu trauksmi. Beidzot Lubāna mitrāju sasnieguši augusta beigu lietavu ūdeņi, ko sirsnīgi papildinājis arī pēdējo dienu jaunpienesums. Kritiskākā situācija šobrīd esot tieši tūristu iecienītajā vietā, blakus skatu bākai.

Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs pastāstīja, ka ūdens līmenis šobrīd ir nedaudz vairāk par 4 metriem virs normas. Normāli būtu 90,2 metri, taču šobrīd Lubānā tas jau ir 94,2 metri.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tieši tāpēc iesaistoties LR Zemkopības ministrijas spēkiem uzsākti ziemeļu dambja nostiprināšanas darbi ar dolomīta akmeņiem, kuru visvairāk ietekmē viļņi.

Kas satricinājis Lubānu?

Daudziem Lubāna draudīgais stāvoklis var radīt neizpratni. Kā tā? Lielās lietavas taču bijušas teju pirms pus mēneša, augusta izskaņā! Realitātē, tikai tagad Lubānas mitrājs ir saņēmis sava baseina upju sanestos lietus ūdeņus.

Tās ir pietekas – Rēzekne, Iča, Pededze un sīkās šo upju baseina upītes. Tas nozīmē, ka Lubānam jāuzņem nevien paša apkārtnes nokrišņi, bet visa reģiona lietus mākoņu nesums. Situāciju pasliktinājis arī pēdējo dienu spēcīgais lietus.

Jālūdz dievs, lai nav vēja!

Rēzeknes novada priekšsēdētājs Monvīds Švarcs pārliecināts, ka Lubāns spētu tikt galā, ja vien saglabātos mierīgs bezvējš.

Diemžēl, vakardienas brāzmas pamatīgi ”iegrauzušas” krastus, turklāt optimismu nevieš arī sinoptiķu prognozes nākamajai nedēļai, kad sola vējus ar vētras spēku. Speciālisti prognozē, ka ūdens līmenis tuvākajās dienās Lubānā celsies vēl vismaz par 10 – 15 centimetriem.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl