Gardēži nobažījušies par slavenā restorāna “Bibliotēka N°1” likteni. Restorāns ir slēgts!

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

TV3 Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un dažādu problēmu risināšanā.

0 Komentāru
Gardēži nobažījušies par slavenā restorāna “Bibliotēka N°1” likteni. Restorāns ir slēgts!

Rīdziniece Elizabete ir samulsusi. Restorāns “Bibliotēka N°1” ir slēgts, bet – ko lai iesāk ar dāvanu kartēm, par kurām samaksāta nauda, bet izmantot nav iespējams?

Ziemassvētkos rīdziniecei Elizabetei tika uzdāvināta Vērmaņdārza slavenā restorāna “Bibliotēka N°1” dāvanu karte. Elizabete bija plānojusi turp doties aprīlī, lai svinētu savu dzimšanas dienu, taču Covid-19 dēļ restorāns bija slēgts.

Elizabete

Gribēju tagad vasarā rezervēt galdiņu un izmantot dāvanu karti, jo tai beidzas derīguma termiņš. Zvanīju uz kartē norādīto tālruņa numuru, taču adresāts nebija sasniedzams. Meklēju informāciju internetā, atradu rakstus par restorāna slēgšanu un īpašnieku maiņu. Biju vīlusies. Vai ir kāda iespēja izmantot dāvanu karti? Kas īsti ir noticis ar izslavināto restorānu “Bibliotēka N°1”, un kas tagad ir tā īpašnieki?

“Bez Tabu” žurnālisti pārliecinās, ka restorāns nedarbojas, taču izdodas noskaidrot, ka notikusi īpašnieku maiņa un tagad notiek telpu rekonstrukcija. Restorāns atkal tikšot atvērts vasaras beigās vai septembra sākumā, taču jau ar citu nosaukumu. Tā paskaidroja jaunā īpašnieka pārstāvis Dāvis Kancāns. Viņš mierina, ka visiem “Bibliotēkas N°1” dāvanu karšu īpašniekiem nauda tikšot atdota. Jāsazinās ar Oskaru Skaru, restorāna iepriekšējo īpašnieku, rakstot e-pastu: [email protected]  Dāvim ir informācija, ka ticis pārdots ļoti daudz dāvanu karšu. Arī tiem potenciālajiem gardēžiem, kuru kartēm beidzies derīguma termiņš, nauda tikšot atdota.

Pirms sākās nedienas ar Covid-19, “Bibliotēkā N°1” strādāja arī šefpavārs Mārtiņš Rītiņš, taču drīz vien saprata, ka viņā īstā vieta un ģimene ir restorāns “Vincents”,  kurā pavadījis 24 gadus un nolēmis tajā atgriezties. Arī “Vincentā” pašlaik notiek rekonstrukcija, un restorāns tikšot pārveidots līdz nepazīšanai. Būšot mūsdienīgas izmaiņas ne tikai dizainā, bet arī ēdienkartē. Mārtiņš nākotnē raugās cerīgi.

Latvijas viesnīcu un restorānu asociācijas pārstāvis, “B-bāra” restorāna īpašnieks Armands Mednieks gan ir skeptiskāks, akcentē, ka tendences restorānu biznesā pašlaik esot mainījušās. Pirktspēja samazinājusies, un arī apmeklētāju loks esot cits.

Laikā, kad restorānu bizness lēnām atgūstas no Covid-19 radītās krīzes, augustā un septembrī plānots atvērt arī virkni jaunu restorānu.

0 Komentāru