“Gādājot prieku citiem – tas silda sirdi!” Latviešu pāris Dānijā gādā tautiešiem Ziemassvētku sajūtu, audzējot egles

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

Pievienot komentāru

Tiek uzskatīts, ka Rīga ir Ziemassvētku egles dzimšanas vieta. Tāpēc, domājams, latviešiem ar īpašu atbildību jāsagaida Ziemassvētki ar skaisti izrotātiem egļu zariem, rādot piemēru citām tautām. Par to, lai Latvijas iedzīvotājiem būtu varen skaistas egles un Ziemassvētku vecīti sagaidītu kupla svētku rota, zem kuras novietot daudz dāvanu, gādā latviešu pāris Jānis un Sanda. Mīlošs duets jau vairākus gadus Dānijā milzu plantācijās audzē egles, tirgo tās tepat Latvijā.

Jānis dzīvo Dānijas lauku reģionā. Jau vairākus mēnešus pirms Ziemassvētkiem viņa ikdiena ir ļoti spraiga, jo atpūsties nav laika. Ar “Bez Tabu” komandu viņš tiekas nedaudz pēc pulksten sešiem no rīta.

”Šodien es cēlos pulksten piecos, agrākie rīti ir pulksten četros. Visu dienu vienā skriešanā. Visa dzīve šajā laikā tikai par un ap eglēm, jo Ziemassvētki bez eglītes nav svētki,” teic Jānis.

Sak’ nebūs egles, nebūs zem kā Ziemassvētku vecītim nolikt dāvanas. Jānis smej, ka viņa misija pirms svētkiem ir gandrīz tikpat svarīga kā galvenajam Ziemassvētku simbolam.

Jānim egļu ir neskaitāmi daudz. Tās aug vairākās egļaudzētavās, vairāku simtu hektāru platībā. Lai svētku laikā iepriecinātu tautiešus ar skaistiem kokiem, egles jāapkopj. Koku apkopšana, lai tiem būtu skaista, kupla forma, sākas pat vasarā, tā tas tiek darīts katru gadu. Jānis savās audzētavās nodarbina daudzus darbiniekus, pārsvarā tautiešus. ”Tīrs roku darbs!” piebilst Jānis, kurš pats kopā ar darbiniekiem ar dārza šķērēm ieveido kociņus.

”Lai apgrieztu egles vienā audzētavā, nepieciešami vairāki mēneši. Lai cilvēkiem egli ienestu mājās kvalitatīvu, jāiegulda liels darbs! Viss sākas ar iestādīšanu, tāpat vien jau tās te neieaug,” par rosību audzētavās stāsta Jānis.

Jānis audzē ”Nordman” šķirnes egles, kādas Latvijā nevar izaudzēt. Tās Latvijā iepērk vairums lielo ”tālāktirgotāju”. Tomēr no šā gada tautieši egles var pasūtīt tieši no Jāņa internetveikalā ”Winterstyle.lv”. Jānis garantē gan kvalitāti, gan krietni zemāku cenu, nekā pērkot no citiem viņa egļu uzpircējiem, kuri ”uzskrūvē” savu cenu. Tāpat ”Winterstyle.lv” piedāvā piegādes un egļu uzstādīšanas pakalpojumus.

Jānis ar saviem darba rūķiem turpat Dānijas audzētavās iedala egles vairākās kategorijās pēc koku izskata. Kategorijas apskatāmas internetā, katrai kategorijai ir sava cena. Jānis ir pret šmaukšanos, ko nereti piekopjot citi tirgotāji.

”Mēs garantējam kvalitāti. Ja kāds vairumtirgotājs no mums iepērk, mēs kvalitāti nevaram garantēt. Piemēram, mēs viņam pārdodam egli, kuras reālā vērtība ir 10 eiro. Tas cits tirgotājs pateiks, ka tā ir premium klases un tirgos par 50 eiro. Mēs tā nedarām,” par godīgu tirgošanos ar eglēm iestājas Jānis.

Ja Jānis ir galvenais darbinieku vagars un pats nebīstas fiziska darba, viņa dzīvesbiedre Sanda ir uzņēmuma smadzenes: no Dānijas komunicē ar sadarbības partneriem, klientiem un veic citus administratīvos uzdevumus.

”Mēs atbalstām daudzbērnu, goda ģimenes, piedāvājot atlaides. Tas nav tikai par naudas pelnīšanu. Mums ir patīkami iepriecināt citus! Sirdī ir siltums, ja sagādājam ģimenēm prieku svētkos!” teic Sanda.

Vairāk par to, kā abi uzsāka audzēt egles, skatieties video!

Foto