“Franciju, lūdzu, nepieminiet!” Raunas iedzīvotāja par pērn saņemto sodu no Francijas, lai arī tur nekad nav bijusi

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

3 komentāri

2018. gada novembrī raidījuma “Bez Tabu” redakcijā vērsās Raunas iedzīvotāja, kura bija saņēmusi sodu par ātruma pārsniegšanu Francijā, lai gan šajā valstī nekad neesot bijusi. Pēc sižeta izveidošanas izdevās pierādīt Gunas nevainību šajā pārkāpumā, tāpēc sods tika anulēts.

Raunas iedzīvotāja Guna bija šokēta par saņemto vēstuli no Francijas. Tajā bija teikts, ka viņas vīrs Jānis 14. maijā pārkāpis atļauto ātrumu Francijā. Lasi šeit!

Par soda anulēšanu Gunas ģimene uzzinājusi no raidījuma “Bez Tabu”. Stāsta tapšanas laikā raidījums sazinājās ar Francijas vēstniecību, kas apstiprināja, ka Gunas saņemtais protokols ir autentisks. Pēc situācijas izklāstīšanas Francijas vēstniecība sazinājās ar iestādi, kas Francijā atbild par protokolu noformēšanu. Pēc tam apstiprinājies Gunas sacītais, – ātrumu pārkāpis cits autovadītājs. Ar Raunas iedzīvotāju līdz šai baltai dienai neviens neesot sazinājies, lai atvainotos par pārpratumu, taču viņa saņēmusi vēstuli, kurā apstiprināts, ka sods ir anulēts.

“No Francijas puses nebija absolūti nekādas atvainošanās. Saņēmām tikai vēstuli, ka sods ir anulēts,” atceras Guna. Raunas iedzīvotāja smaidot stāsta, ka līdz Francijai piekabe tā arī nav tikusi, tomēr vietējos ezerus izbraukājusi gan! Ģimenes zvejnieks, Gunas vīrs, copējis Ungura ezerā, tāpat arī Inešos un Burtniekā.

Guna priekšroku dod ceļojumiem ar lidmašīnu. Šovasar atpūtusies Turcijā un izlēmusi, ka nākamais ceļojums tiks aizvadīts Itālijā. Pēc visām raizēm ar nepamatoto Francijas sodu, šī valsts vēlmju sarakstā neietilpst.

Guna
saņēmusi nepamatotu sodu no Francijas

Man, lūdzu, Franciju nepieminiet, jo man ir psiholoģiska trauma no tā!

Lai arī šī situācija ir atrisinājusies, Guna cer, ka viņas stāsts kalpos ar citiem par iemeslu risināt līdzīgas situācijas, saņemot nepamatotas soda vēstules.