“Fotografēties pirms ceremonijas, ar dāvātajiem ziediem dekorēt svinību vietu,” noderīgas idejas no Lauras Railas kāzām

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

3 komentāri

Dziedātāja Laura Raila-Lakstīgala un viņas vīrs Ņikita Lakstīgala savai kāzu dienai sākuši gatavoties laikus, vēl pirms paša bildinājuma. Abi zināja, ka nelaulāsies karstā vasaras dienā, tāpēc izvēlējušies 2. septembri, pielāgojoties svinību vietai. Ar lielāko prieku kāzu organizēšanu uzņēmusies pati līgava.

Lauras un Ņikitas kāzu diena sākusies ar to, ka līgavainis ieradies pēc līgavas, lai kopā dotos fotografēties, vēl pirms abi mijuši laulību gredzenus. Tā veiksmīgi izvairījušies no tā, ka viesiem pirms svinībām jāgaida jaunais pāris. Jāvārdu viens otram teikuši Jelgavas pareizticīgo katedrālē, līgavai tas bijis divtik īpašs notikums, jo Laura ne tikai kļuva par precētu sievu, bet arī pieņēma pareizticību.

Laura Raila-Lakstīgala
dziedātāja

“Tajā brīdī es kļuvu par Annu, bet šis vārds netika izdomāts nejauši, jo mana vecvecmamma bija Anna, un mana vecmamma bija Anna. Pareizticīgo baznīcā ir tā, ka viņu kalendārā nav vārda Laura, tāpēc mūs laulāja kā Annu un Ņikitu.”

Uzreiz pēc ceremonijas jaunais pāris pat uzspēlēja badmintonu, tā bija viena no trīs vedēju sagatavotajām aktivitātēm jeb vārtiem. Visam bija jānotiek bez kavēšanās un pēc plāna, tā iepriekš piekodinājusi kāzu organizatore un līgava vienā personā. “Viss vakars bija saplānots pa minūtei, man reiz kāds kāzu organizators teica, ka kāzas nekad nenotiek pēc plāna, mums gan viss notika pēc plāna,” apmierināti stāstīja Laura. Ņikita gan piebilda, ka tieši tā iemesla dēļ kāzās tika nozagts līgavainis, nevis līgava.

Ziedi, kas tika dāvāti jaunajam pārim, vēlāk rotāja svinību vietu, “Villu Anna”, par to pēc ceremonijas parūpējās pieaicināta floriste. “Viņa tos sakārtoja vāzēs, izmantojot dažādus vienojošus elementus, tas bija īpaši, jo cilvēki ar prieku pētīja un meklēja sevis dāvātos ziedus,” stāstīja Laura. Kūka gan sagādājusi nelielu vilšanos, lai gan pāris bija kārtīgi gatavojies, pirms laulībām pat apmeklējot kāzu izstādi, kur degustēti vairāki varianti. Kūka esot bijusi pārāk sausa, bet ļoti garšīga nākamajā dienā, visticamāk, vajadzēja ļaut tortei ilgāk nostāvēties.

“Paši paēdām tikai tad, kad puse viesu jau bija prom,” savu kāzu vakaru atcerējās Ņikita, kurš arī pastāstīja interesantu stāstu par to, kā alkoholu kāzām iegādājušies Slovākijā burāšanas sacensību laikā. “Nopirkām vairākas kastes, sakrāmējām jahtā, un cerējām, ka mūs neviens neapturēs,” stāstīja Laura. Īpašā diena paskrējusi nemanot, kā paši saka – “pamatīgā kāzu virpulī”, bet uzskata, ka pareizi vien ir, jo pašiem vaininiekiem nav ko sēdēt savā kāzu dienā.

Foto

3 komentāri