Foto! Cik liela varbūtība, ka Tev iespers zibens un kādas pēdas uz ķermeņa tas atstāj?

0 Komentāru
Foto! Cik liela varbūtība, ka Tev iespers zibens un kādas pēdas uz ķermeņa tas atstāj?
Foto: Pixabay.com

Iespēja, ka tieši Tev iespers zibens konkrētajā gadā ir aptuveni 1 pret 280 tūkstošiem. Un, lai arī pēc zibens spēriena 90% cilvēku izdzīvo, pēc šādas saskarsmes ar dabas stihiju uz ķermeņa paliek tetovējumiem līdzīgas rētas, kuras pazīstamas arī kā Lihtenberga figūras. Bet tas nebūt nav viss.

Zibens spēriens spēj uzkarsēt apkārtesošo gaisu līdz vairāk nekā 27 tūkstošiem grādu pēc Celsija, kas ir piecreiz lielāks karstums nekā uz Saules un satur ap 1 miljardu voltu elektrības sprieguma. Tas ir biedējoši, ko šāda enerģija varētu izdarīt ar cilvēku.

Kad zibens spēriens iekļūst jūsu ķermenī, tas saīsina mazos elektriskos signālus, kas darbojas sirdī, plaušās un nervu sistēmā. Tas var izraisīt sirdsdarbības apstāšanos, krampjus, smadzeņu, muguras smadzeņu bojājumus un amnēziju. Karstums, gaisma un elektrība var arī sabojāt acis. Piemēram, tā var izurbt caurumus jūsu tīklenē un izraisīt kataraktu. Vīriešiem zibens var arī izraisīt impotenci un samazināt vispārējo libido.

Lūk, kādas pēdas zibens atstāj uz zemes:


Tā kā zibens virzās pa ķermeņa virsmu, tas var izspiest sarkanos asinsķermenīšus ārā no kapilāriem epidermā – līdzīgi kā ar zilumiem. Šīs rētas salīdzina ar Lihtenberga figūrām. Ja uz ķermeņa ir kādi metāla priekšmeti, piemēram, ķēdītes, gredzeni – tas var izraisīt trešās pakāpes apdegumus. Dažkārt karstums ir tik liels, ka tas iztvaicē uz ķermeņa esošo ūdeni, piemēram, sviedrus. Šis tā saucamais tvaika sprādziens var atstāt cilvēku bez apģērba vai apaviem, atstājot gandrīz kailu.

Skatiet tālāk redzamajā galerijā zibens izraisītās rētas. Uzmanību! Nepatīkami kadri!

Foto

0 Komentāru