Fiktīvi vakcinētājiem joprojām ir iespēja tikt pie reālas vakcīnas

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

0 Komentāru

Ja iedzīvotāji, kuru rīcībā ir sadarbspējīgs Covid-19 sertifikāts, kaut nav vakcinējušies vai pārslimojuši, tomēr nolēmuši vakcinēties, sākotnēji ar iesniegumu jādodas uz tuvāko Valsts policijas iecirkni.

Valsts policijā tiks uzsākta izmeklēšana, sadarbojoties ar likumsargiem, izmeklētājs var pieņemt lēmumu fiktīvās vakcīnas saņēmēju pie atbildības nesaukt. Valsts policija apkopos iegūto informāciju un to nosūtīs Nacionālajam veselības dienestam, kas vakcinācijas faktu anulēs.

Evija Štālberga
Nacionālā veselības dienesta pārstāve

Pēc tam iedzīvotājs, izmantojot manavakcina.lv, varēs pierakstīties vakcīnai. Nacionālajā veselības dienestā līdz šim saņemta informācija par 22 gadījumiem, kad konstatēta nepatiesi ievadīta informācija par cilvēku vakcināciju.

Šobrīd par fiktīvu vakcināciju likumsargi uzsākuši 14 kriminālprocesus, kā arī sāktas vairākas resoriskās pārbaudes. Atsevišķos gadījumos policijā paši pieteikušies tie, kuri negodīgā ceļā ieguvuši sadarbspējīgu sertifikātu.

Simona Grāvīte
Valsts policijas pārstāve

Valsts policija šīs personas, kuras iesaistījušās šādās noziedzīgās darbībās, aicina labprātīgi vērsties policijā, kā arī sadarboties ar izmeklēšanu. Atkarībā no konkrētās situācijas tiks izvērtēta likumā paredzētā iespēja atbrīvot personas no kriminālatbildības.

Rīgas Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas pneimonoloģe Zaiga Kravale atklāj, ka, ievedot slimnīcā pacientu, nekavējoties tiek noskaidrots, vai viņš ir vakcinējies. Dubulto pārbaudi – vaicāšanu pacientam un ielūkošanos sistēmā – Stradiņa slimnīcas personāls uzsācis pēc saskarsmes ar pacientu negodīgumu.

Zaiga Kravale
Rīgas Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas pneimonoloģe

Pēdējo nedēļu laikā esam saskārušies ar jaunu fenomenu. Slimnīcā iestājas cilvēki, kuri acīmredzot nav vakcinējušies, viņi mēģina nepiesaistīt uzmanību un nesaka, ka viņiem eksistē vakcinācijas fakts e-veselībā. Cilvēki ir ļoti kreatīvi, viņi mācās, mēģina atrast ceļus, kā tikt ārā no šīs neveiklās situācijas.

Ne Valsts policijā, ne Nacionālajā veselības dienestā nevar nosaukt aptuveno skaitu, cik iedzīvotāju varētu būt ieguvuši sertifikātu ar viltu.

0 Komentāru

Aktuālie Bez Tabu sižeti

"Ir notikusi loterija." Daudzbērnu ģimenes tēvu pārsteidz rēķins par elektrību

Ātri, lēti un garšīgi- iecienīta latviešu kūka

"Mirušais ir kails, ar zilumiem uz sejas!" Saņemot mirušo no Vidzemes slimnīcas morga, tuviniekus pārņem izmisums!

"Pa info tālruni atbildēja, - izbraucot no Jūrmalas, nekas nav jāmaksā!" Rīdzinieces nezināšana neatbrīvo no soda!

Situācija Ķekavā: lai "iešmauktu" veikalā bez pārbaudes, izmanto izejas durvis

Vai zaļu kartupeļu lietošana uzturā ir bīstama veselībai?

Bīstamākajā krustojumā Rīgā notikusi kārtējā avārija

LMT ilgstoši nespēj palīdzēt ilggadējam klientam

"Suns tika žņaugts!" Terjera saimniece uzskata, ka suņu frizētavā lietota vardarbība

"Laikam jāsametās tāda gruntīga "vafele"..." Kuldīdzniekus pārsteidz valstī zināma spēkavīra komentāri

"Zēni vēl aizvien gaida vēstules!" Ceļā no Valkas uz Valmieru gaisā izkūp 40 eiro!

Ceļu uzturētāji pie Mālpils “pazaudē” piecus kilometrus