“Esmu noskrējis teju 65 000 km!” “Latvijas lepnuma” balvas ieguvējs, 90 gadus vecais skolotājs, atklāj, kā sevi motivēt sportot 

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

Pievienot komentāru

Svinīgajā “Latvijas lepnuma” ceremonijā godināti desmit cilvēki, kuri ar savu paveikto darbu iedvesmo apkārtējos. Šogad balvu pasniegšanas ceremonija ir īpaša, jo “Zelta ābeles” pie jaunajiem īpašniekiem nonāk jau 15. gadu. 

“Latvijas lepnuma” producente Ilze Ūdre stāsta, ka par godu jubilejas ceremonijai īpaši padomāts pie atmosfēras un noformējuma zālē. Tāpat atšķirībā no citiem gadiem šajā ceremonijā balvas pasniedza personas, kuras pašas “Zelta ābeli” saņēmušas kādā no aizvadītajām ceremonijām.

Juris Cālītis balvu saņēma 2006. gadā, sniedzot pajumti vairākiem desmitiem cilvēku, kuriem tās nav. Šogad ir atkal ieradies uz ceremoniju, lai pasniegtu balvu vienam no šā gada lepnumiem.

“Šī ceremonija mani nebeidz sajūsmināt, aizkustināt! Visā Latvijā skatās šo brīnumu, un man šķiet, ka balvu saņēmēji vienmēr to ir pelnījuši,” uzskata Juris Cālītis.

Šogad saņemtas 200 pieteikumu vēstules. Īpaši dominējuši stāsti par tuviniekiem, kurus cilvēki izvirzījuši balvai

“Bija ļoti daudz stāstu par daudzbērnu ģimenēm, kurās ir kupls pašu bērnu skaits. Manuprāt, lielākā diskusija šogad žūrijas sēdē bija tieši par ģimenēm,” atklāj “Latvijas lepnuma” producente.

Kā pirmais balvu kategorijā “Iedvesmotājs” ieguva 15 gadus vecais Jaunmārupes iedzīvotājs Roberts. Ar motivāciju, pozitīvām domām puika uzveicis smagu slimību, ticis pāri visām atstātajām komplikācijām, no jauna iemācoties ēst, sēdēt un staigāt. Viņa lielākā iedvesma ir basketbols. Kā pats stāsta, tas viņu dzenot uz priekšu ne tikai fiziski, bet arī morāli. Kā arī ģimenes atbalsts esot nenovērtējams.

“Mana mamma savu dzīvi ziedo man. Gribētos, lai viņa dzīvo arī savu dzīvi, tāpēc, kad izaugšu liels, noorganizēšu mammai ar tēti kādu ceļojumu,” smaidot stāsta Roberts.

“Latvijas lepnuma” laureātus ar muzikāliem priekšnesumiem priecēja dziedātāji, apmeklētāji varēja baudīt uzkodas un dzērienus. Tāpat neizpalika skaļas ovācijas pēc stāstiem par 2018. gada Latvijas lepnumiem.

Īpašu saviļņojumu piedzīvojusi balvas ieguvēja, cittautiešu latviešu valodas skolotāja, kurai “Zelta ābeli” pasniedza viņas mazmeita. Tāpat neizpalika mazmeitas prieks un lepnums par savu omīti, kura latviešu valodu iemācījusi ne tikai krievu tautības cilvēkiem, bet, piemēram, arī indiešu meitenei.

Katru gadu arī Latvijas valsts prezidents pasniedz vienu no “Latvijas lepnuma” balvām. Raimonds Vējonis atklāj, ka arī, pirms ieņēmis Valsts prezidenta amatu, vienmēr sekojis līdzi ceremonijai, jo tā sagādājot daudz patīkamu emociju.

Nominācijā “Sirdsdarbs” balvu ieguvis Kocēnu iedzīvotājs Elmārs, kurš visu mūžu veltījis darbam ar skolēniem, mācot tiem šahu. Tāpat savos 90 gados ir aktīvs sportists. Atklāj, ka, skrienot vairāk nekā 40 gadus, kopumā esot noskrējis teju 65 000 km. Cilvēkiem, kuri vēlas pievērsties sportam, taču nevar atrast motivāciju, iesaka sevi nežēlot un piespiest sākt kustēties. Galvenais esot iemīlēt procesu, tad būs ne tikai rezultāts, bet arī patika.

Foto