”Esmu iztērējis ap 40 tūkstošiem dolāru,” kliedē mītu par it kā lēto ceļošanu kājām

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

0 Komentāru

Irānietis Kamrans Ghaderi no Zviedrijas devās ceļā 2016. gadā 20. martā, pēc nepilna gada viņš saviem spēkiem aizgājis līdz savai dzimtenei Irānai, kur nācies divus mēnešus pavadīt apcietinājumā.

Pēc atbrīvošanas no ieslodzījuma viņš ar autobusu no Irānas devās uz Turcijas galvaspilsētu Ankaru, no kurienes turpināja savu ceļu. Raidījuma ”Bez Tabu” filmēšanas komanda irānieti sastop Gruzijas pilsētā Batumi. Tajā brīdī ceļotājs staigā pa Melnās jūras piekrasti, cerībā atrast klusāku vietu, kur uzsliet savu telti un pārlaist nakti.

Viņš nolēmis kājām apstaigāt Gruziju, Azerbaidžānu, lai atkal atgrieztos dzimtenē Irānā. Ieslodzījuma vietā viņš nogādāts, jo protestējis pret Irānā pastāvošo varu, iekārtu, kā arī demonstrācijā izmantojis Irānas karogu, kas tika nomainīts 1980. gadā.

Kamrans Ghaderi
NO ZVIEDRIJAS AIZGĀJIS LĪDZ GRUZIJAI

”Ceļošana kājām izmaksā ļoti daudz. Daži domā, ka man nav nauda autobusam, lidmašīnai. Bet tas tā nav. Esmu iztērējis ap 40 tūkstošiem dolāru.”

Zviedrijā Kamrans strādājis par skolotāju, taču dzimtenē notiekošais nespēja atstāt vienaldzīgu. Par savām gaitām ceļotājs informē regulārās tiešraidēs savā “Facebook” profilā. Tieši pateicoties sociālajiem tīkliem, ceļotājs ieguvis daudzus atbalstītājus, kuri vīrietim pārskaita naudu, lai viņš varētu turpināt savu ceļu uz Irānu.

Pirms 3 dienām Kamrans nejauši saticies ar Klaudio no Itālijas, kurš šovasar ar kājām uzsācis ceļu uz Jaunzēlandi, kur plāno nonākt 3 gadu laikā. Lai nonāktu no Itālijas ziemeļiem līdz Gruzijas dienvidiem jeb pievarēt vairāk nekā 3 000 kilometru lielu attālumu, itālim bija nepieciešami vairāk nekā četri mēneši. ”Man ir skrituļslidas, ko dažreiz izmantoju, lai ātrāk tiktu uz priekšu,” atklāj itālis Klaudio.

Abi ceļotāji ”bruņojušies” ar stumjamiem ratiņiem, kuros ielikts viss nepieciešamais, sākot ar maiņas apaviem, beidzot ar rezerves telti.

Foto

0 Komentāru