“Es nezinu, kā vecāki, kuri strādā, vispār tiek ar šo visu galā!” Piecu bērnu māmiņa nogurusi no attālinātajām mācībām

Diāna Urbāne

Autors: Diāna Urbāne

24 komentāri

Gita ir piecu bērnu māmiņa. Kopš attālināto mācību sākšanās viņas ikdiena ir teju pakārtota skolēnu ritmam. Mācības brīžiem ieilgstot pat līdz pusnaktij, lai kārtīgi izpildītu visus mājasdarbus. Atpūtas nav arī brīvdienās, jo jāgatavojas jaunajai nedēļai.

Lai palīdzētu bērniem paveikt visus darbus, sieviete šobrīd nestrādā algotu darbu, bet diendienā ir kopā ar savām atvasēm.

Gita
nogurusi no attālinātām mācībām

Es nezinu, kā tie vecāki, kuri strādā, vispār tiek ar šo visu galā. Man no rīta ir jāmodina visi bērni, jāseko, kad sākas mācību stundas. Paralēli, gatavojot maltītes, klausos, ko katrs dara.

Gita ne vienmēr zina atbildi uz visiem jautājumiem, tāpēc bērni viens otram ir lielisks palīgs. Vecākā meita Viktorija Rīgas Stila un modes tehnikumā apgūst friziera profesiju. Šobrīd ir nepieciešams izpildīt praktiskos uzdevumus, ko ir visai sarežģīti izdarīt, tāpēc palīgā nāk mazākie brāļi un māsas, kuri katru dienu iegūst jaunas frizūras. Savukārt lielā māsa mazākajiem palīdz atrisināt matemātikas vienādojumus. Jautājot, vai gribas atgriezties skolas solā, visi bez domāšanas atbild apstiprinoši.

Māmiņa pie “Bez Tabu” komandas vērsās, jo viņu pagalam samulsinājis mācību vietnes uzdevumi.lv ievietotais uzdevums. Lai meita varētu gatavoties 6. klases diagnosticējošajam darbam latviešu valodā, Gita pasūtījusi maksas pakalpojumu, kas ļauj redzēt pareizās atbildes. Atbilžu varianti ģimenes vidū raisījuši plašas diskusijas.

Lapas pārstāvis gan uzskata, ka ir pavisam normāli, ja gadās pieļaut kādu kļūdu.

Edgars Škutāns
mācību vietnes uzdevumi.lv pārstāvis

Ikdienā portālu lieto aptuveni 23 tūkstoš skolotāju. Aptuveni puse šo skolotājiem veido elektroniskus mājasdarbus, piemēram, janvārī skolēni ir izpildījuši vairāk nekā vienu miljonu mājasdarbu. Arī mācību grāmatās, darba burtnīcās un pat eksāmenos gadās kļūdas, tas ir normāli. Digitālos mācību resursos šīs kļūdas var labot.

Valsts neveic kontroli pār visiem uzdevumiem. Ja nav skaidrības, kā kādu uzdevumu izpildīt, tad vispirms ir jāvēršas pie skolotāja, kurš arī izskaidros. Konkrētais piemērs izmantots no Valsts izglītības satura centra sagatavotā materiāla (VISC), taču uzdevumi.lv mājaslapā ielikts nepilnīgi.

Liene Bērziņa
VISC pārstāve

Mēs diezgan regulāri saņemam sūdzības no vecākiem par kļūdām, ko viņi ir pamanījuši mācību grāmatās. VISC parasti saskaņo mācību literatūru, bet ļoti bieži ir arī izglītības iestādes, kurās tiek izmantoti dažādi citi mācību līdzekļi, kas nav aizliegts. Vispirms pēc skaidrojuma jāvēršas pie komersanta, jo VISC informāciju neievieto šajās platformās, tās ir brīvi pieejamas visiem.

Lai gan bija dots cerības stars, ka pirmās divas klases atgriezīsies skolā, tomēr valdība lēma vēl neatļaut pulcēties. Taču ar šīs nedēļas sākumu būs pieejamas individuālas konsultācijas klātienē visos skolas vecumposmos, tiem bērniem, kam grūtības mācībās un kam nepieciešams psihoemocionāls atbalsts. Tas attieksies arī uz skolu, profesionālo skolu un augstskolu beidzējiem.

24 komentāri

Aktuālie Bez Tabu sižeti

"Vai komandantstundā var iziet ārā uzpīpēt?" satraucas dzīvokļa iemītniece

"Tie “saltiņi” ātri ienāca modē!" taisnojas pie skolas Rīgā "pieķertas" skolnieces

Kategoriski atsaka kompensāciju autovadītājam, kura mašīnai uzkrita koks

"Vajadzēs atbraukt, darījums tikai skaidrā naudā!" "Bez Tabu" pieķer mediķi, kas kolēģu grupā viltojusi Covid-19 sertifikātus

"Sajūta, ka esmu Brekte-2!" Latgalieša ābolu rakstos Krievija saskata nacisma slavināšanu

Tikai katrs trešais Saeimas deputāta palīgs var uzrādīt Covid-19 sertifikātu

Bijusī īrniece šokā, saņemot paziņojumu no tiesas, ka viņai ir sens parāds namīpašniekam

Jahtklubs Jūrmalā izbūvē žogu un atkārtoti bloķē tauvas joslu; vietējie pikti

Blogeris Pipars aicina ziedot piecgadīgās Betijas rehabilitācijai, iegādājoties viņa maiznīcā picu!

"Varēja beigties letāli!" Uzbrauc uz ietves, ietriecas skolas vārtos: avārija Salaspilī aktualizē gājēju apdraudējumu

Fiktīvi vakcinētājiem joprojām ir iespēja tikt pie reālas vakcīnas

"Maluzvejnieki mēdz būt agresīvi, nākas izvairīties no atvēzētiem airiem!" Līvānu novada vides sargi - pārkāpēju bieds