“Es nekad neesmu sapņojis dziedāt, bet tā sanāca!” Mūziķis Intars Busulis atceras bērnības darbus un nedarbus Talsos

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

Pievienot komentāru

Mūziķis Intars Busulis audzis Talsu pusē. Pirmos dzīves gadus dzīvojis divu dzīvokļu mājā pie pašas robežas, taču vēlāk ar ģimeni pārcēlies uz pilsētu. Ar Talsiem saistās vissiltākās bērnības atmiņas, iespējams, tieši tāpēc arī šobrīd velk atpakaļ uz dzimto pusi.

Lai arī neapdzīvota, māja, kurā Intars uzaudzis, vēl joprojām eksistē. Intars Busulis ar interesi izrāda visu apkaimi – kā vakar atceras, kur augušas mammas stādītās puķes, kur atradušās iemīļotās šūpoles un tēta garāža. Nenoliedz, ka pārņem nostalģiska sajūta – Busuļa ģimene dzīvojusi mazā dzīvoklītī. Lai arī šobrīd šķiet neiespējami, ka 25 kvadrātmetros sadzīvojuši septiņi cilvēki, tā brīža acīm telpas šķitušas plašas.

Bērnībā bijis apzinīgs – gājis mākslas un mūzikas skolā, dejojis tautas dejas. Intara mamma Ērika, kuru satiekam viņas pašas veikaliņā Talsos, stāsta, ka dēls bijis strādīgs – cik vien varējis, ģimenei līdzējis dārza darbos.

Ērika Busule
Intara Busuļa mamma

Neslinkoja! Bietes ravēja, brauca uz dažādiem pasākumiem. Virtuvē bija dežūras bērniem. Visiem bija darbi jāpadara! Sēdēju klāt, kad mācījāmies.

“Es nekad nebiju sapņojis dziedāt vai uzstāties uz lielām skatuvēm, milzīgām publikām. Es nekad nebiju par to sapņojis, bet, lūk, kā izvērtās,” stāsta Intars Busulis. Mamma Ērika atklāj, ka vēl joprojām aktīvi seko līdzi dēla koncertiem un ar lielāko prieku tos apmeklē klātienē.

Tāpat Intars ar lielu prieku atceras mācības Pastendē. Ir priecīgs, ka bijusi iespēja mācīties lauku skolā. Vēl joprojām nav aizmirsis piedzīvojumus ar klasesbiedriem rīkotajās skolas ballēs, kas aizvien liek pasmaidīt!