“Es neesmu ragana, tikai cilvēks ar spējām izprast taro kārtis,” atklāj “Ekstrasensu cīņas” dalībniece no Latvijas

Agnese Drunka

Autors: Agnese Drunka

Bez Tabu raidījuma vadītāja, kas visiem stāstiem pieķeras ar pieredzējušas žurnālistes krampi.

4 komentāri

Krievijā un arī Latvijā populārā šova “Ekstrasensu cīņas” kārtējās, nu jau pēc kārtas divdesmitās, sezonas filmēšanā piedalās taroloģe no Latvijas Silvija Vēbere. “Bez Tabu” tiekas ar blondo sievieti un pārsteidzoši atklāj, ka viņa ir pavisam “parasts” cilvēks. Nu, labi, no skata parasts cilvēks.

Nezinātājam satiekot blondo Silviju, ne prātā neienāktu, kas viņa ir un ar ko dzīvē nodarbojas. Nekas neliecina, ka šī sieviete varētu sevi saukt par raganu. Tāpēc, sarunai sākoties, Silvijai sakām, ka bijām gaidījuši ko citu, un viņa smejoties noteic, ka klienti, parasti pirmo reizi ar viņu sastopoties, ir pārsteigti par to, cik normāla viņa ir.

Silvija Vēbere
ekstrasense

Ārprāts es biju gaidījusi, ka tev te galvaskausi visapkārt būs, pati izspūrusi ragana, kas te buras, bet tā nav. Es esmu tāda, kāda esmu.

Ikdienā Silvija neiet pa dzīvi ar raganas vai ekstrasenses karogu rokās. Ja kāds prasa vai arī nonākot starp līdzīgiem, viņa saka, ka ir ekstrasense, profesionālāk būtu teikt – taroloģe.

Savas īpašās spējas Silvija atklājusi vēl skolas gados, mācoties Olaines vidusskolā. Kamēr citi vienkārši spēlējuši kārtis, viņa sākusi pētīt kāršu simbolus, pievērsusi uzmanību to nozīmei un sapratusi, ka viss vedina pievērsties zīlēšanai.

Silvija Vēbere
taroloģe

Sāku praktizēt uz savām skolas draudzenēm, un, ja jau viņas joprojām ir manas draudzenes, tad viss sanāca labi.

Sākusi ar spēļu kārtīm, bet tagad Silvijas rokās strādā taro kārtis un rūnas. Seanss sākas ar baznīcas sveces aizdedzināšanu, jo ekstrasense saka, ka tic Dievam un augstākiem spēkiem, viņa ejot arī uz baznīcu.

Silvija gan ir strādājusi algotu darbu, gan bijusi mājsaimniece, bet allaž ilgojusies brīvības, kas viņai tagad ir.

Silvija Vēbere
ekstrasense

Esmu bijusi precējusies, man ir brīnišķīgs dēls. Par savu privāto dzīvi es saku, ka mēs visas meklējam laimi, bet atrodam pieredzi.

Par pieredzi un piedzīvojumu ekstrasense sauc dalību Krievijā šovā “Ekstresensu cīņas”, kurā nemaz nav tik vienkārši nokļūt. Kā saka Silvija, jā, tas ir šovs, bet, ja nav spēju, tad tur nav nekādu izredžu.

Un Silvija nokļuvusi šova filmēšanas laukumā. Lai arī parasti ekstrasense pati sev nevar palīdzēt, “Ekstrasensu cīņās” viņa izmantojusi savas spējas, noīrējot viesnīcu, vēl nezinot, kur paredzēta šova filmēšana. Viņai palīdzējuši augstākie spēki un veiksme, jo izdevies rezervēt viesnīcu 300 metru no filmēšanas vietas.

Silvija Vēbere
izmēģinājusi spēkus šovā “Ekstrasensu cīņas”

Un trijos naktī es varēju mierīgi iet uz viesnīcu, kas bija ap stūri, kamēr citas raganas gaidīja taksi. Tad es viņām teicu:”Ņemiet savas slotas un lidojiet!”.