“Es dullā! Kāpēc agrāk nesēdos?!” Ekstremālā līvāniete Janīna bauda kniepadatas pilsētas centrā

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

18 komentāri

Pie Līvānu novada domes ēkas parādes durvīm izvietots soliņš, kas liek aizdomāties, neizpratnē saraukt pieri un uzjautrina līvāniešus un pilsētas viesus. Soliņu teju vai iemīl arī ekstrēmo izjūtu cienītāja, līvāniete Janīnas kundze, kura, pirmoreiz apsēžoties uz soliņa, apjauš, ka tam ir ārstnieciskas spējas. Viņu nebiedē saduršanās risks, jo ar asām izjūtām ir uz “tu”.

Skvērā pie Līvānu novada domes ēkas blakus citiem “brāļiem” gozējas soliņš no nerūsējošā tērauda uz stikla. Apsēšanās uz tā gan garantēs asas izjūtas tiešā nozīmē, jo plaknē, kur nogurušajiem būtu jānovieto sēža, iestrādātas lielas un spicas kņopadatas.

Uzrunātie līvānieši ir apmierināti ar šādu veidojumu pilsētas centrā, dažs ir neizpratnē, jo šķiet, ka kāda, piemēram, iereibusi persona gribētu atgulties uz soliņa, bet atpūta pārtaptu miesas bojājumos. Vēl kāds nebēdnis, raugoties uz kniepadatām, atsauc atmiņā skolas laikus, kad ar līdzīgiem, bet mazākiem rīkiem izjokojis skolotājus.

Soliņš ir mākslas darbs, stāsta tā autors, mākslinieks Raimonds Vindulis, kuram Līvānos ir sava mākslas galerija.

Tas ir deputātu soliņš. Domē radās vēlme izveidot šādu objektu ar ideju “Deputātu soliņš”. Tad es piedāvāju vairākas idejas.

Šī ir ideja, ko realizēju. Tajā esmu ielicis diezgan simbolisku jēgu. Soliņš parāda deputātu sūro un atbildīgo darbu, proti, ka nav vienkārši būt deputātam. Rāda, ka deputātam jābūt gatavam saņemt sāpīti.

Neviens uzrunātais līvānietis nav gana drosmīgs, lai apsēstos uz kniepadatām, izņemot līvānieti Janīnas kundzi, kura atzīst, ka ir ekstrēmo izjūtu cienītāja. Īpaši viņai patīk lēkt no paaugstinājuma aukstā ūdenī.

Apsēžoties uz riskantā soliņa, viņa saglabā smaidu, ir pārsteigta par tā praktisko lietojumu – akupunktūras ārstniecisko funkciju. Tiesa, uzskata, ka jāizdomā cits risinājums, lai tautas kalpiem sāpētu vairāk.

Piedāvājam noskatīties video, kurā ir jautrs dialogs ar ekstrēmāko līvānieti Janīnu un nervus kutinoši paraugdemonstrējumi!

18 komentāri