“Es cenšos rādīt piemēru jauniešiem, ka jābūt aktīviem!” Profesionālais skrituļslidotājs Nils Jansons par aizraušanos ar sportu

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

Pievienot komentāru

Profesionāls skrituļslidotājs, viens no Latvijas spožākajiem vārdiem ekstrēmā sporta pasaulē, aktīva un arī veselīga dzīvesveida piekritējs – tas ir Nils Jansons, kurš attiecības ar kustīgu ikdienu veido kopš bērnības, aicinot to darīt arī citiem jauniešiem.

“Bērnībā esmu izmēģinājis hokeju, kur iemācījos slidot, golfs ir izmēģināts, boksā nedaudz patrenējos, arī tenisā gāju. Tomēr tas mani ne līdz galam uzrunāja, tomēr, tiklīdz brālis atklāja skrituļslidošanu, es uzreiz “pavilkos”!” stāsta Nils. Azarts un degsme ar kādu sākusies aizraušanās ar skrituļslidošanu Nilu aizvedusi līdz uzvarai Eiropā nozīmīgākajās agresīvās skrituļslidošanas sacensībās “Winterclash”.

Nils Jansons
profesionāls skrituļslidotājs

Es esmu pateicīgs vecākiem, kuri mani bīdīja sporta virzienā. Es uzskatu, ka jāsporto būtu jebkuram bērnam, jo sports ir tas, kas ļauj atklāt pasauli, savu ķermeni.

Nils stāsta, ka sports un veselīgs uzturs vairs nav lieta, pie kuras katru dienu jāpiedomā. Tas kļuvis par dzīvesveidu. Nils ikdienu izkrāšņo ar dažāda veida aktivitātēm – iecienījis pārgājienus un riteņbraukšanu. Jau četrus gadus sevi sauc par vegānu, turpinot iepazīt ķermeni – piemēram, tikšanās reizē ar “Bez Tabu” sportists atklāj, ka kopā ar draudzeni nolēmis izmēģināt svaigi spiesto sulu diētu, uz laiku atsakoties no pārtikas. Nils cenšas sportot katru dienu, un viņa izvēlētie treniņi ir daudzveidīgi.

Skeitparkā Nilu pazīst – jaunākie skrituļotāji, protams, ar atzīto sportistu vēlas arī aprunāties. To Nils labprāt arī dara.

Nils Jansons
profesionāls skrituļslidotājs

Daudzi jaunieši ir mazliet neveikli. Tādi, kuriem ir pietrūkusi apņēmība, treneris vai vecāki, un tad viņi ir tādi, negribu teikt, bet tizli. Tāpēc es cenšos runāt ar jauniešiem un rādīt piemēru, cik svarīgi ir būt aktīvam.

Bērni ir vecāku spogulis – to nenoliedz fizioterapeite Lolita Keberga. Atvases jau no mazotnes jāradina pie kustībām, lai paaugoties tās kļūtu par ikdienu! Tomēr arī nemitīga trenkāšana pa pulciņiem var novest pie zināmām problēmām.

“Tā var būt pārslodze, fiziska un emocionāla izdegšana, kas noved pie traumām un depresijas. Zelta vidusceļš ir tad, ja bērnam patīk tas, ko viņš dara,” stāsta daktere.  Apņemoties kļūt aktīvākam, daktere neiesaka aizrauties ar ļoti intensīvām sporta nodarbībām. Prātīgākais variants – novērtēt veselības stāvokli pie fizioterapeita.