“Emīla nedarbu” zvaigzne savulaik spridzinājis ne tikai filmā, bet arī skolas solā!

1 komentārs

Arī raidījums Bez Tabu svin skolēnu brīvlaiku – meklējot jautrāko piezīmi esošo un bijušo skolēnu dienasgrāmatās!

Dalies ar savu skolas laiku interesantāko, asprātīgāko un trakulīgāko piezīmi Bez Tabu mājaslapā, varbūt tieši tā savāks visvairāk balsu, un Tu tiksi pie īpašas balvas – iespējas vērot Bez Tabu raidījumu klātienē!

Iedvesmai uzzini, kādas piezīmes skolas laikā saņēmuši sabiedrībā zināmi cilvēki!

Leģendārās kinolentes Emīla nedarbi galvenās lomas atveidotājs Māris Zonnenbergs-Zombergs pats skolas solā bijis paklausīgs, jo mācījies mazā ciemā Rudbāržos, bet visa dienas laikā aiztaupītā enerģija tika iztērēta pēc stundām – mūzikas skolā Skrundā.

Māris Zonnenbergs-Zombergs, Emīla lomas atveidotājs

Bija piezīmes: Māris koncerta laikā lasa grāmatu, vai Māris kora nodarbību laikā apmētā priekšā sēdošās meitenes ar konfektēm!

Atminas vienu ļoti skaļu nedarbu, pēc kura uzreiz nonācis direktora kabinetā, to pastrādājis kopā ar klasesbiedru. Kādu dienu abi bija nolēmuši, ka uz stundu līdzi jāpaņem pārveidotu konfekti jeb hlapušku.

Foto

Solfedžo stundas laikā valdījis klusums, bet Māra uzdevums bijis radīt pamatīgu blīkšķi. Tas arī izdevies, klasē tikai četri bērni un skolotāja, savukārt troksnis pamatīgs, klasē dūmi un sēra smaka.

Pēc vairāku gadu miera un klusuma, Māris piekritis atkal parādīties plašākas publikas priekšā, un kāpt uz skatuves kopā ar grupu Tumsa, viņš pats pirms kādiem 20 gadiem spēlējis tās sastāvā. Grupas tagadējais solists Valters Frīdenbergs par saviem nedarbiem vairāk uzskata stundu kavēšanu.

Valters Frīdenbergs, mūziķis

Visu cieņu vācu valodas skolotājai, mēs viņu vienmēr āzējām ārā, sakot, ka stunda jau beigusies, lai gan tā nemaz nebija. Tā vairākas reizes ātrāk izšmaucām no stundām!

Operdziedātāja Elīna Šimkus šobrīd uzsākusi maģistra studijas Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijā. Pamatskolas laikā bijusi ļoti apzinīga un pieklājīga skolniece, jo mācījusies mazā skolā, un visi skolotāji labi pazinuši viņas vecākus, bet savu vienīgo piezīmi dienasgrāmatā atceras ļoti spilgti.

“Citēju: Elīna algebras stundā nevar mierīgi nosēdēt, staigā pa klasi un traucē stundu. Toreiz man ļoti slāpa, un es vēlējos padzerties, tāpēc jautāju skolotājam, vai varu padzerties no krāna. Viņš atteica. Jautāju vēlreiz, atkal atteica. Tad manī atmodās spītnieces gars, un es vienkārši piecēlos, aizgāju pie izlietnes un padzēros!”.

Aktierim Kristapam Rasimam skolas gados pat uzticēti klases vecākā pienākumi, esot bijis teicamnieks, tomēr atceras savu vienīgo vizīti direktora kabinetā. Neieradies uz stundu, kura no sākuma tikusi atcelta, bet beigās izrādījās, ka tomēr notikusi.

Savukārt aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis reiz atzinis, ka skolas gados neesot bijis paraugzēns, un sestajā klasē vien nopelnījis vairāk nekā piecdesmit piezīmju, piemēram, par to, ka kopā ar klases zēniem noēduši daļu meiteņu pusdienu.

TOP komentāri

  • Elīna
    +1 +1 0

    Elīna

    Varētu rosināt uztaisīt līdzīgus sižetus par citiem b\ērniem, kuri mazoi kaut ko tēloja. Un, kā izskatās tagad! Interesanti

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl