Eksperiments: Latvieši ar grūtībām spēj atšķirt viltotu preci no oriģināla

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

1 komentārs

Viltoto preču klāstā atrodami apavi, dokumenti, smaržas, alkohols, nauda un pat viedierīces. Kāds jostas ražotājs, piemēram, izmanto populārā zīmola “Lacoste” simbolu- krokodilu. Viltoto smaržu ražotāji pieļāvuši apzinātu kļūdu zīmola nosaukumā, kā rezultātā oriģinālais Burberry kļuvis par vienu burtu bagātāks un līdz pircējiem nonāk Bureberry.

Bez Tabu uzrunātie rīdzinieki ar grūtībām spēj atšķirt viltojumu no oriģinālas zīmola preces, visbiežāk nākas paļauties uz veiksmi.
Modes dizainers Aleksandrs Pavlovs norāda, ka, pērkot viltojumus, zaudētājs ir patērētājs, kurš saņems neatbilstošas kvalitātes preci.

Aleksandrs Pavlovs

Aleksandrs Pavlovs
Modes dizainers

Viltotu preču tirdzniecība Latvijā ir ļoti izplatīta. Daudzos veikalos tirgo tā saucamos feikus, nomaina vienu burtiņu un cilvēki pat nesaprot, vai tā ir oriģināla prece.

Bez Tabu dizainerim demonstrē dažādas preces, no kurām ātri vien tiek atšķirti viltojumi. “Šķības un nekvalitatīvas apavu šuves var norādīt uz viltojumu,” uzsver Aleksandrs Pavlovs.

Šī gada pirmajos trīs mēnešos likumsargu rīcībā nonākušas somas un maki 95 tūkstošu eiro vērtībā, tāpat konfiscēti apģērbi un apakšveļa teju 47 tūkstošu vērtībā. Top 3 noslēdz smaržas un parfimērija vairāk nekā 10 tūkstošu eiro vērtībā.

Foto

TOP komentāri

  • Lidija Akmentiņa
    0 0 0

    Lidija Akmentiņa

    Kam jautāt , lai pārbaudītu preču viltojumus lielveikalos? Kā iepējams lilveikalos tirgot viltotas preces piemēram kafiju, veļas pulverus, alhokolu,parfimēriju.....

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl