Eksotiski un bezgala krāšņi! Ko latviešiem būtu jāmācās no šrilankiešiem?

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Pieredzējusi TV3 "Bez Tabu" žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un problēmu risināšanā. Veido sizetus par dažādām tēmām. Rūpīgi iedziļinās katrā stāstā un rod risinājumus pat sarežģītām konfliktsituācijām. Palīdz novērst netaisnību.

1 komentārs

Tūroperatoru vērojumi liecina, ka Latvijas iedzīvotāji kā ceļojuma galamērķi aizvien biežāk izvēlas eksotiskas valstis.

Bet tiem, kas neceļo, ir visai maz iespēju iepazīt, piemēram, Šrilankas Demokrātisko Sociālistisko Republiku, kas atrodas 8 tūkstošus kilometru tālu no mūsu valsts un ir viena no attīstītākajām Āzijā.

Lai iepazīstinātu ar Šrilanku (ko dēvē par Indijas okeāna pērli), tās kultūru, tradīcijām un nacionālo virtuvi, Šrilankas goda konsuls Latvijā Arnis Ančpāns rīko pieņemšanu.

Izrādās, Latvijā dzīvo daudz šrilankiešu. Gandrīz visi studē medicīnu mūsu universitātēs. Tagad populāras kļuvušas studijas arī Rīgas Tehniskajā universitātē.

Šrilankas vēstniece lepojas, ka valsts ir pazīstama visā pasaulē ne tikai ar tēju, bet arī ar safīru un gleznaino dabu, tostarp smilšainām pludmalēm un smaragdzaļo ūdeni.

Nacionālā virtuve gan atšķiras no latviešu. Vēstniece teic:

Mūsu ēdiens ir ass un piparots. Lai tam būtu maigāka garša, gatavojot pievieno kokosriekstu pienu.

Jebkurš ēdiens, kurā jūtama asa, piparota un kokosriekstu garša, ir vislabākais.

Par to klātesošie pārliecinās, ēdienu degustējot. Šrilankieši vienmēr ir smaidīgi, kāri uzzināt visu jauno un ļoti atvērti tūristiem.

Valsts pēc platības ir tikpat liela kā Latvija, bet iedzīvotāju skaits gan desmit reizes lielāks – 22 miljoni. Ar demogrāfisko situāciju problēmu neesot.

Šrilankas goda konsuls gatavs izklāstīt recepti, ko dzirdējis laikā, kad Solvita Āboltiņa bija mūsu parlamenta spīkere un uz Latviju bija atbraucis Šrilankas parlamenta spīkers. Kad Āboltiņas kundze viņam privātā sarunā lūdza, lai dalās pieredzē, kā panākt, lai Latvijā būtu tikpat laba demogrāfiskā situācija kā Šrilankā, Spīkers mirkli padomājis, tad sacījis:

Ziniet, mēs esam pārcietuši cunami, mums ir dažādas mazas kataklizmas un, saprotiet, mums ir elektroenerģijas padeves traucējumi, tāpēc ekonomijas dēļ mēs no astoņiem vakarā līdz sešiem rītā atslēdzam elektrību.

Latvijā vajadzētu rīkoties tāpat.

1 komentārs