Džo Baidens šodien svin 78. dzimšanas dienu. Apsveicam!

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

TV3 Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un dažādu problēmu risināšanā.

1 komentārs
Džo Baidens šodien svin 78. dzimšanas dienu. Apsveicam!

Jaunievēlētais ASV prezidents jeb ASV prezidenta vēlēšanu uzvarētājs Džo Baidens 20. novembrī svin 78. dzimšanas dienu. Būs vecākais Amerikas Savienoto Valstu prezidents. Aptaujātie rīdzinieki gan uzskata, ka valsts vadītajam tomēr jābūt jaunākam.

Profesors Anatolijs Danilāns ir Džo Baidena vienaudzis, vien dažus mēnešus jaunāks. A. Danilāns lēš, ka gadu skaitlim gan nav būtiskas nozīmes. Kā piemēru min profesoru Skuju, kurš 95 gadu vecumā pat varējis rakstīt grāmatas. Smej, ka arī pašam 77 gadu vecumā spēka un izturības būtu gana, ja vajadzētu vadīt valsti.

Arī politologs Filips Rajevskis akcentē, ja Džo Baidens spēja izturēt pirmsvēlēšanu kampaņu, kas prasa milzu izturību, tad arī spēs vadīt valsti. Vecums neesot noteicošais, pēc politologa domām. Apvienotās Karalistes un britu aizjūras domīniju karalienei Elizabetei ir jau 94 gadi, un viņai joprojām ir aktīva, ar politiski asu prātu. Viņas vīrs princis Filips ir jau 99 gadus vecs.

Gan profesors Anatolijs Danilāns, gan politologs Filips Rajevskis izklāsta, kāpēc, viņuprāt, jaunievēlētā  ASV prezidenta vecums nebūs šķērslis veiksmīgai valsts vadīšanai.