63 komentāri
Dzimtās valodas tests – vai tu spēj izburties cauri šiem gramatikas līkločiem?

Vai tu zināji, ka uz pasaules ir ap 7000 dažādu valodu, kas arvien ir ”dzīvas” un tiek izmantotas saziņā. Taču tikai 390 valodās runā vairāk nekā miljons cilvēku, bet daudz vairāk valodu ir apdraudēto vidū. Tāpēc, lai veicinātu valodu un kultūru daudzveidību un daudzvalodību, 21. februāris visā pasaulē ir Starptautiskā dzimtās valodas diena.

Tādēļ Bez Tabu ir sarūpējis Dzimtās valodas testu, kur tu vari pārbaudīt, cik labi tu orientējies latviešu valodas smalkumos!

Pat ja kādā no jautājumiem kļūdīsies, tas nekas, jo labā ziņa ir tāda, ka būsi uzzinājis kādu jaunu latviešu valodas smalkumu! Ceram, ka tev izdosies! Konkurss ir noslēdzies, uz uzvarētāju vari uzzināt šeit!

Veiksmi!

1/20

"JŪTĪGA" vai "JUTĪGA" – izvēlies pareizo variantu!

TOP komentāri

 • SIXPARNIS
  +15 +13 -2

  SIXPARNIS

  Vai kāds man, lūdzu, varētu paskaidrot, kāpēc XX ir cipars nevis skaitlis? Manuprāt, X ir romiešu cipars, bet XX jau ir ciparu kopa, kas apzīmē skaitu, tātad skaitlis, jeb precīzāk - divciparu skaitlis, vai tad nē?
 • njaa
 • gr

  gr

  izteicējs, cien.testa veidotāji, ir darbības vārds, kas izsaka teikuma priekšmeta darbību, nevis kaut kāda vārdu kopa!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl