63 komentāri
Dzimtās valodas tests – vai tu spēj izburties cauri šiem gramatikas līkločiem?

Vai tu zināji, ka uz pasaules ir ap 7000 dažādu valodu, kas arvien ir ”dzīvas” un tiek izmantotas saziņā. Taču tikai 390 valodās runā vairāk nekā miljons cilvēku, bet daudz vairāk valodu ir apdraudēto vidū. Tāpēc, lai veicinātu valodu un kultūru daudzveidību un daudzvalodību, 21. februāris visā pasaulē ir Starptautiskā dzimtās valodas diena.

Tādēļ Bez Tabu ir sarūpējis Dzimtās valodas testu, kur tu vari pārbaudīt, cik labi tu orientējies latviešu valodas smalkumos!

Pat ja kādā no jautājumiem kļūdīsies, tas nekas, jo labā ziņa ir tāda, ka būsi uzzinājis kādu jaunu latviešu valodas smalkumu! Ceram, ka tev izdosies! Konkurss ir noslēdzies, uz uzvarētāju vari uzzināt šeit!

Veiksmi!

1/20

"JŪTĪGA" vai "JUTĪGA" – izvēlies pareizo variantu!

TOP komentāri

 • SIXPARNIS
  +15 +13 -2

  SIXPARNIS

  Vai kāds man, lūdzu, varētu paskaidrot, kāpēc XX ir cipars nevis skaitlis? Manuprāt, X ir romiešu cipars, bet XX jau ir ciparu kopa, kas apzīmē skaitu, tātad skaitlis, jeb precīzāk - divciparu skaitlis, vai tad nē?
 • gr

  gr

  izteicējs, cien.testa veidotāji, ir darbības vārds, kas izsaka teikuma priekšmeta darbību, nevis kaut kāda vārdu kopa!
 • njaa

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl