“Dzēru no upes, nokritu un raudāju!” Ogotājas brīnumainā izglābšanās pēc ilgas maldīšanās mežā Gulbenes pusē

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

40 komentāri

Jauna sieviete ogojot apmaldās Gulbenes puses mežos. Klīst vairākas dienas, lai veldzētos, dzer ūdeni no upes. Policijā stāsta, ka bijusi nelāga priekšnojauta, tomēr ogotāja brīnumaini izglābusies.

25 gadus veca sieviete no Gulbenes novada Stāmerienas pagasta kopā ar radinieci devās ogot uz it kā zināmiem mežiem kaimiņu pagastā. Ogojot sievietes devās katra uz savu debespusi, vēlāk 25 gadus vecā jauniete neatgriezās tikšanās vietā.

Vienu ogotāju meklē daudzi

”Ap pulksten 17.00 saņēmām izsaukumu. Otra sieviete varēja parādīt konkrētu vietu, kur viņas šķīrušās. Apkaimē tika uzsākta meklēšana. Ugunsdzēsēji un policijas darbinieki ieslēdza sirēnas, lai vadītu sievieti. Meklēšana pirmajā dienā notika līdz 23.35, bet rezultātu nebija,” par sievietes meklēšanu stāsta Valsts policijas (VP) Gulbenes iecirkņa Kārtības policijas nodaļas priekšniece Lāsma Kazjukoviča.

Otrajā dienā pēc pazušanas meklēšanā palīdzēja zemessargi, atlidoja palīgā arī helikopters, palīdzību piedāvāja arī organizācija ”Bezvēsts.lv”, informē VP pārstāve Kazjukoviča. Likumsargu pārstāve neslēpj, ka bijusi nelāga priekšnojauta, jo neesot bijis iespējams sazvanīt ogotāju, jo viņai līdzi nebija mobilā telefona. Tomēr sieviete izglābās pati.

Izdzīvošanas paraugstunda ogotājas izpildījumā

“Bez Tabu” komanda, veicot savu meklēšanas operāciju, Stāmerienas pagastā atrod gados jaunās ogotājas dzīvesvietu. Sievietes vārds ir Daiga, labprāt stāsta par pieredzēto mežā.

”Es tur uzgāju ogas, aizgāju tālāk, gribēju iet atpakaļ. Kad gāju atpakaļ, vairs tā ceļa nebija. Tad sāku meklēt, palasīju vēl ogas, tā tikai riņķoju. Vienā brīdī apsēdos, sāku raudāt. Tomēr sapratu, ka ar stresu neko nepanākšu,” stāsta ogotāja Daiga.

Vienubrīd ogotāja izdzirdējusi glābēju ieslēgtās sirēnas. ”Bet, kad iestājās tumsa, es vairs nekur negribēju iet, apstājos, paliku mežā. Dzirdēju, bet nepaspēju iziet uz sirēnām. Tā kā bija vairākas automašīnas, varēja skanēt vairākos virzienos, uz vienu no tiem skrēju, tad vienā vietā pārtrauca skanēt. Man vairs nebija spēka. Visas kājas bija zilumos,” turpina Daiga.

Nakšņošana mežā bijusi mokoša, iekūrusi ugunskuru ar līdzi paņemtajiem sērkociņiem. ”Nakts mežā bija auksta. Ieliku rokas zem jakas. Līdzi bija tikai maza jaciņa. Odu bija ļoti daudz. Visa esmu sakosta, kaut kā jau pārnakšņoju. Brienot cauri brikšņiem, esmu arī saskrāpēta. Galvenais nebaidīties mežā. Bija, protams, brīži, kad man omīte rādījās sapnī, tad sapratu, ka viņa mani sargā,” par izdzīvošanu mežā stāsta Daiga.

Mežā sieviete pārtika no maisā salasītajām mellenēm, dzēra ūdeni no upes. Daiga stāsta, ka iznākusi vietā, kur atradās neapdzīvota māja. Tajā iekļuvusi, izsitot logu. Namā atvilkusi elpu, devusies tālāk, vēlāk otrpus Pededzes upei ieraudzījusi nu jau apdzīvotu māju. Pārbridusi pāri upei, uzgājusi cilvēkus, kuri pabarojuši ar maizi un ļāvuši meitenei sazvanīt radinieku, kurš ieradies pakaļ.

Ogotāji-ekstremāļi

Daigas dzīvesbiedra mamma Astrīda, ar ko kopā jaunā sieviete devās mežā, stāsta, ka izmisumā esot pat sazinājusies ar ekstrasensu. Abas sievietes ir izbrīnītas par pieredzēto, jo aizvien ir pārliecinātas, ka apkaimes mežus pārzina ļoti labi. Turpmāk doties ogot un sēņot nebaidās.

”Nav bail. Es jau rīt domāju iet mežā. Drauga mamma jau teica, ka vajag likt klāt raidītāju,” smej Daiga.

Šogad izglābti 12 cilvēki, kuri bijuši apmaldījušies mežā, savukārt pērn izglābti 120 cilvēki, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā. Glābēji aicina iepazīties ar padomiem, lai neapmaldītos mežā, kā arī ar informāciju, ko darīt, ja esi apmaldījies.

Padomi lasāmi šeit!

Foto

 

40 komentāri